Gdzie ustawić trzecią lodówkę społeczną?

11.08.2020   Autor: Artur Maras
753---205
Pilska Współdzielnia szuka miejsca na trzecią społeczną lodówkę. Pierwsza stanęła 1,5 roku temu na pilskim targowisku. Obok niej stoi także Szafa Ciepła na ubrania. Idea dzielenia się nadmiarem rzeczy sprawdziła się w Pile na tyle, że twórcy akcji chcą ją rozwijać.

Dzielenie się jedzeniem oraz ubraniami to w Pile już codzienność.

- Przynoszę ciuchy, pomysł bardzo dobry dla ludzi takich co są trochę biedniejsi. Chodzi o to by tych rzeczy nie wyrzucać - mówią pilanie. 

I przedmiotom, które trafiłyby do kosza nadać drugie życie. Pierwsza społeczna lodówka w Pile stanęła na pilskim targowisku 1,5 roku temu. Idea jest prosta.

- Nawet jeżeli kupimy za dużo, bądź zrobimy za dużo sami w domu to, żeby tego nie wyrzucać, tylko przynieść tutaj. Sprawdza się naprawdę bardzo dobrze. W tym momencie lodówka jest pusta, ale tylko dlatego, że wszystkie rzeczy, które trafiają do lodówki maksymalnie po godzinie znikają - tłumaczy Dagmara Hoffmann, prezeska Współdzielni w Pile. 

Ważne aby nie było to surowe mięso. Zapotrzebowanie na takie społeczne usługi jest tak duże, że działaczki ustawiają kolejną społeczną lodówkę na małym ryneczku przy ul. Roosevelta. Dla trzeciej poszukiwana jest lokalizacja. Oprócz żywności mieszkańcy już dzielą się z potrzebującymi ubraniami.

- Chciałabym z tego miejsca zaapelować, aby nie przynosić ubrań w workach. Tylko wypakować je na regały, które mamy od niedawna, żeby one też były ładnie wyeksponowane, żeby osoba zainteresowana mogła sobie wygodnie wziąć te ubrania - wyjaśnia Marta Miciak, wolontariuszka Współdzielni. 

Ważne aby odzież był wyprana i niezniszczona. Książkami, zabawkami oraz wszystkim pozostałym można wymienić się w siedzibie Współdzielni na pilskim targowisku. Tu idea także jest prosta. Weź co chcesz ale w zamian zostaw inną rzecz, której już nie potrzebujesz.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group