Siatkarki Enea PTPS Piła przygotowują się do rozgrywek ligowych

31.07.2020   Autor: Michał Kępiński
1081---21
Siatkarki Enea PTPS Piła przygotowują się do rozgrywek ligowych. Zawodniczki od trzech tygodni wylewają siódme poty na siłowni i boisku, aby jak najlepiej zaprezentować się w nowym sezonie.

Zespół do rozgrywek Tauron Ligi przygotowuje się w zupełnie nowym składzie. Z kadry z poprzedniego sezonu w Pile pozostały tylko cztery zawodniczki. To i tak więcej niż w latach ubiegłych.

– Tu jest dużo młodych zawodniczek i już doświadczonych. Na pewno wszystkie chcą się pokazać, coś tam udowodnić, jak nie sobie to innym, także bardzo perspektywiczna drużyna, w której pokładam dużo nadziei - zapewnia Mirosław Zawieracz, trener Enea PTPS Piła. 

Do zespołu dołączyły między innymi Natalia Skrzypkowska, Patrycja Gądek czy Maja Pelczarska. W Pile po 13 latach przerwy zagra także Marta Wellna, która wywalczyła z młodzieżowym zespołem PTPS-u mistrzostwo Polski młodziczek i kadetek. Pochodząca ze Złotowa siatkarka została wybrana kapitanem drużyny.

Może nie mamy postawionego celu odgórnie, ale jako kapitan na pewno będę chciała, żeby nasz zespół grał jak najbardziej ambitnie i walecznie, a co za tym idzie, wynik przyjdzie zaraz po tym - mówi Marta Wellna, kapitan Enea PTPS Piła. 

Zawodniczki trenują w Pile, gdzie korzystają z sali, siłowni, bieżni stadionu lekkoatletycznego, a także boisk do siatkówki plażowej. Jest to o tyle ważne, że drużyna już w piątek wystąpi w rozgrywkach „PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki”, których mecze odbywają się właśnie na pisaku.

– Nie jesteśmy siatkarkami plażowymi, są to inne nabiegi do ataku, do tego piach, słońce, ale cieszę się, że bierzemy w tym udział. Będziemy się starać tak i na hali, jak i na plaży grać o te najwyższe cele - deklaruje Natalia Skrzypkowska, zawodniczka Enea PTPS Piła. 

Jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów to siatkarki z Piły wezmą także udział w turniejach w Świeciu oraz Bydgoszczy, a także będą gospodarzem spotkań towarzyskich we własnej hali. Rozgrywki Tauron Ligi rozpoczną się 19 września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group