Złotów Wielkopolskim Zdrojem. Mieszkańcy są na TAK

17.07.2020   Autor: Jakub Sierakowski
557---21
Złotów Wielkopolskim Zdrojem. Tak wynika z niedzielnych konsultacji społecznych, w których zdecydowana większość mieszkańców poparła obecną koncepcję rozwoju miasta.

W niedzielę złotowianie mieli przy urnach ręce pełne roboty. Bo głosowali aż 3 razy - na prezydenta RP, nowego radnego Rady Miejskiej oraz uczestniczyli w konsultacjach społecznych. W tym ostatnim przypadku pytanie było jedno, a mieszkańcy decydowali, czy popierają koncepcję Wielkopolskich Zdrojów, czy też dają jej czerwoną kartkę.

Głosowało 2925 osób z czego 96 proc. było na „tak”. Miasto przeprowadziło konsultacje, bo to wymóg by starać się o dotacje z Funduszy Norweskich. 

- Następną rzeczą z celami do realizowania wizji, będą działania. Jesteśmy przed tym etapem. Do jesieni musimy ten wniosek przygotować, już w oparciu o konkretne działania - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.  

Teraz czas na konsultacje społeczne. Mieszkańcy mają się wypowiedzieć jaki konkretnie projekt w ramach wielkopolskich zdrojów miasto ma zgłosić do finałowego konkursu. Stawka jest wysoka - od 3 do 10 milionów euro. Rozstrzygnięcie jesienią.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group