W Pile warto studiować!

28.06.2020   Autor: Artur Maras
888---

Studiuj w Pile to akcja, która ma zachęcać maturzystów do zapoznania się z ofertą uczelni w mieście. Czym w tym roku szkoły wyższe chcą zachęcić abiturientów do przekroczenia progu ich murów?

Najbardziej bogatą ofertę dla przyszłych studentów przygotowała Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica. Maturzyści mogą wybierać spośród 27 specjalności w ramach 12 kierunków.

- Mamy dwie dosyć mocne nowości. Pierwszą z nich są studia magisterskie z ekonomii. Tutaj będziemy kształcić w ramach dwóch specjalności. Pierwsza to jest ekonomia menadżerska i druga rachunkowość oraz doradztwo finansowe. Natomiast nasza nowością i bardzo liczymy na dużą popularność jest kryminalistyka z kryminologią studia w wydaniu licencjackim – zachęca Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile.

W trybie dziennym oraz niestacjonarnym. PUSS oferuje studia na kierunkach medycznych, inżynierskich, humanistycznych oraz ekonomicznych także w formie dualnej. Rekrutacja online już trwa i będzie odbywać się w trzech turach. Szczegóły dostępne są na stronie uczelni. Nadnotecki Instytut UAM proponuje z kolei w tym roku dwa kierunki.

- To są studia praktyczne licencjackie gospodarka wodna oraz studia inżynierskie technologie informatyczne. Na obydwu kierunkach można studiować w trybie dziennym i w trybie po 16:00 czyli dla osób pracujących, które inaczej widzą swoje doświadczenie życiowe, które chciałyby zmienić zawód – mówi dr Paweł Owsianny – dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Oba kierunki i tryby studiów są bezpłatne. Pierwszy nabór kończy się 18 sierpnia. We wrześniu przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający. Z kolei bydgoska Wyższa Szkoła Gospodarki z oddziałem w Pile...

- W tym roku przygotowała ofertę studiów licencjackich oraz magisterskich. Na kilku myślę bardzo atrakcyjnych kierunkach głównie związanych z rozwijaniem kompetencji zawodowych i podnoszeniem kwalifikacji – tłumaczy Filip Wiśniewski, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

W tym m.in. psychopedagogice, zarządzaniu firmą, logistyce, transporcie i handlu międzynarodowym, czy kryminalistyce, a także studiach dualnych na kierunkach ekonomicznych. Zajęcia zależnie od zainteresowania, będą prowadzone w trybie dziennym i niestacjonarnym. Rekrutacja potrwa do października.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group