Senior+ z dofinansowaniem od wojewody

19.05.2020   Autor: Redakcja
563---
Trzcianka, Grodzisk Wielkopolski, Wijewo i Sośnie otrzymały dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+”. To pierwsze samorządy, które w tej edycji programu podpisały dziś wspólnie z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem umowy na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów.
 
W tym roku do dyspozycji samorządów w całej Polsce jest aż 80 mln zł.  Z tej kwoty spora część została skierowana do Wielkopolski. 

-  Do dyspozycji wielkopolskich seniorów jest 5,3 mln, co pozwala nam stworzyć ponad 530 miejsc dla tych właśnie osób oraz dofinansować funkcjonowanie 1249 miejsc już istniejących – mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.
 
Trwa postępowanie w ramach dodatkowego naboru ofert, w którym samorządy mogą ubiegać się o 16,5 mln zł środków na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 maja.
 
W tym roku w ramach programu utworzono w Wielkopolsce 19 nowych placówek (1 Dom Senior+ i 18 Klubów Senior +) oraz dofinansowano funkcjonowanie 51 istniejących placówek, zapewniających 1249 miejsc dla seniorów. W latach 2016 - 2020 do Wielkopolski trafiło łącznie 18,8 mln zł. 
 
fot. i opr. Gabinet Wojewody

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group