Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK w Pile

03.04.2020   Autor: Redakcja
291---493

Od poniedziałku 6 kwietnia MZK wprowadza zmiany w kursowaniu rozkładu jazdy autobusów. Nowy rozkład będzie widoczny na zielonej tabliczce umieszczonej na każdym z przystanków. Na wszystkich liniach zostaną utrzymane szczyty poranny, południowy i wieczorny. 

Od 6 kwietnia do odwołania autobusy będą kursować wyłącznie według rozkładu jazdy umieszczonego na zielonych tabliczkach. Jednocześnie MZK w Pile informuje, że z racji tego, że sytuacja wymusza podjęcie takich działań w bardzo krótkim czasie, całoroczne rozkłady jazdy zostaną w kasetonach i gablotach wiat i przystanków. Aczkolwiek do odwołania są one nieważne. Obowiązują tylko te na zielonych tabliczkach. Dodatkowo uwzględniając  zmieniającą się sytuację w kraju i wprowadzane zasady, w nowym rozkładzie, poza kursami szczytowymi, pozostawione zostały kursy w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00 - specjalnie dla seniorów, aby mogli realizować w tych godzinach wszystkie potrzeby związane z zakupami niezbędnych produktów żywnościowych - czytamy w komunikacie Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

Na wszystkich liniach zostaną utrzymane szczyty poranny, południowy i wieczorny, zapewniające dojazdy do zakładów pracy na wszystkie zmiany. Z uwagi na ograniczenia dotyczące dopuszczalnej pojemności pojazdów  codziennie będą prowadzone szczegółowe badania napełnienia autobusów, po to by elastycznie dostosować się do potrzeb zgłaszanych przez zakłady pracy i wzmocnić najbardziej obciążane kursy dodatkowymi autobusami. 

MZK zapowiedziało również, że w godzinach pomiędzy szczytami, po zjeździe autobusów na teren zajezdni, nastąpi dodatkowa dezynfekcja wszystkich autobusów będących w ruchu. 

Nadal zawieszone są kursy autobusów linii nr 10, 11 i 19 oraz linii szkolnych - 2 bis, 8 bis, 17 bis, 19 bis i 50 bis. Wycofane są autobusy linii nr 17 z ul. Młodych (wszystkie kursy „17” z Motylewa będą do Pl. Zwycięstwa). Z kolei autobus linii nr 50 i linii K realizuje zadania przewozowe zgodnie z rozkładem całorocznym.

źródło: MZK w Pile
fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group