Rodzice Filipa przekazali nadwyżkę pieniędzy na inne dzieci

18.03.2020   Autor: Redakcja
Razem dla Filipa Kaźmierczaka - ta akcja pociągnęła za sobą tłumy. A efekt był taki, że udało się uzbierać na leczenie 11-latka z Piły więcej niż było potrzeba. Chłopiec przeszedł niedawno operację usunięcia guza mózgu, a rodzice postanowili nadwyżką podzielić się z innymi potrzebującymi dziećmi.

11-letni Filip w lipcu ubiegłego roku miał zdiagnozowanego guza. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie usunęli go. Jednak po pół roku pojawił się drugi. W innym miejscu.

W tym przypadku rodzice zdecydowali się na nierefundowaną operację w Niemczech. A sąsiedzi, rodzice koleżanek i kolegów Filipa z SP nr 11 oraz mnóstwo ludzi dobrej woli przyłączyło się do zbierania pieniędzy na operację.

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Zebrano więcej niż było potrzeba. Filip jest już po operacji i czuje się dobrze. Czekają go jeszcze badania kontrolne.

W poniedziałek podczas wideokonferencji przedstawicieli Komitetu Społecznego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Pile, a także reprezentantów Grupy Inicjatywnej, która działa m.in. na facebook’u zapadły kolejne decyzje.

- Wspólnie postanowiliśmy, że nadwyżkę środków, które ofiarowaliście, przekażemy na pomoc dla więcej niż jednego dziecka z naszego regionu. Wspomożemy wspaniałą szóstkę, tj. Hanię Łączkowską, Antosia Kitę, Nelę Burbulis, Adasia Kowalewskiego, Adasia Undro oraz Emilkę Kozłowską. Skontaktowałem się już ze wszystkimi rodzicami wymienionych dzieci i zleciłem przelewy na ich subkonta w fundacjach, które się nimi opiekują - napisał na Facebooku Piotr Kaźmierczak, tata Filipa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group