Wielki sukces zbiórki na rzecz Filipa Kaźmierczaka

26.02.2020   Autor: Redakcja
Filip Kaźmierczak został wypisany ze szpitala. 11-latkowi z Piły specjaliści z Niemiec usunęli guza w mózgu. Na tę operację chłopca zrzucała się cała Piła i mieszkańcy wielu innych miejscowości.

Filip przeszedł w Tuebingen w Niemczech bardzo skomplikowaną operację usunięcia czaszkogardlaka. Guz był usytuowany w trudno dostępnym miejscu. Badanie po operacji potwierdziło, że neurochirurg prof. Martin Schuhmann usunął go w całości. Filip już opuścił szpital. Przebywa z rodziną w przyszpitalnym hostelu.

- Filip czuje się dobrze, to najważniejsze. Nic go nie boli, nie ma gorączki. Apetyt dopisuje - napisał na Facebooku Piotr Kaźmierczak, tata Filipa.

Na nierefundowaną operację, później na naświetlania także w Niemczech (w Polsce terapią protonową leczy się tylko dorosłych) i na rehabilitację Filipa zbierano pieniądze. Celem było 650 tys. zł.Właśnie podsumowano zbiórkę prowadzoną na dwóch kontach.

- Na ten moment mamy już 691 tys. zł . Nie wiemy jakich użyć słów, aby godnie i wiernie oddać to, co się wydarzyło w naszym mieście. Naprawdę nie wiemy jakich użyć przymiotników, aby nazwać to, w czym wszyscy mamy swój udział - czytamy na Facebooku Razem dla Filipa Kaźmierczaka.

Zbiórka jednak trwa nadal. 21 marca o godz. 20.00 na Barce dla Filipa zagra Sztywny Pal Azji.

- Filip wdzięczny za dotychczas okazaną pomoc, zaprasza na niezawodną, pilską Barkę na koncert legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji, który także postanowił wesprzeć naszego Dzielnego Wojownika. Leszek Nowak zaprosi nas z pewnością nie tylko do odsłuchania, ale i do wspólnego śpiewania ponadczasowych utworów, jak np. Wieża radości, wieża samotności, Spotkanie z ..., Nieprzemakalni, Łoże w kolorze czerwonym, To jest nasza kultura, Budujemy grób dla Faraona, etc. Nie zabraknie też dużo nowszych kompozycji - napisali organizatorzy koncertu.

Bilety po 25 zł w przedsprzedaży, a 35 w dniu koncertu.

fot. Facebook - Piotr Kaźmierczak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group