10 młodych pływaków z Chodzieży w narodowej kadrze Polsk

30.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
162---35
10 młodych pływaków z Chodzieży w narodowej kadrze Polski. Zawodnicy Delfinka przygotowują się do sezonu i startu w mistrzostwach świata.

- Wiele osób z klubu zakwalifikowało się do kadry narodowej. Ona bezpośrednio nie kwalifikuje nas na Mistrzostwa Świata, bądź Europy. Do tego należy dostać powołanie do reprezentacji. W swoich możliwościach, za swoje pieniądze sama finansuję wszystko. W zeszłym roku uczestniczyłam w Mistrzostwach Europy seniorów, więc nie miałam żadnego przygotowania. Jest trudno, ale takie są realia naszego sportu - opowiada Julia Małachowska, zawodniczka UKS Delfinek Chodzież.
Powołanie do kadry narodowej to pierwszy krok do występu w mistrzostwach świata. Z grona nominowanych zawodników wyłonionych zostanie kilku reprezentantów na te zawody. O powołaniach zadecyduje Polski Związek Płetwonurkowania.

Obecność 10 zawodników z Chodzieży w kadrze Polski to ogromne wyróżnienie dla klubu. W zeszłym roku UKS Delfinek został sklasyfikowany na 5 miejscu na świecie wśród klubów. Przypomnijmy, mistrzostwa świata seniorów w pływaniu w płetwach odbędą się w lipcu. Areną zmagań sportowców będzie rosyjski Tomsk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group