Pierwsze w Pile wyniesione przejście dla pieszych

17.12.2019   Autor: Redakcja
245---114
Remontu doczekała się ulica przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pile. Nową nawierzchnię ma ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Zbudowano też pierwsze w Pile wyniesione przejście dla pieszych.

- W miejsce zdegradowanego i wyeksploatowanego stanu, nowy standard techniczny wykonano na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego do skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Zakres przebudowy był następujący: ułożenie nawierzchni jezdni polegające na wykonaniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej w technologii SMA, budowa chodników z kostki betonowej,  wymiana części krawężników betonowych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego - czytamy w komunikacie Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. 
Zbudowano też pierwsze w Pile wyniesione przejście dla pieszych. Pojawiło się ono przy skrzyżowaniu z ulicą Orzeszkowej. Wyniesienie wymusza  zwalnianie samochodów.

- Tym samym zwiększone jest bezpieczeństwo  i komfort poruszania się pieszych przechodzących przez jezdnię. Rozwiązanie to wdrażane będzie w przyszłości, jako jedno z rozwiązań bezpieczeństwa ruchu przy realizacji kolejnych przebudów ulic - czytamy dalej w komunikacie.fot. ZDIZ Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group