Jak dostać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem?

16.12.2019   Autor: Klaudia Michalska
2951---264
Czasem najbardziej poukładane życie może nagle wywrócić się do góry nogami, co będzie mieć bezpośredni wpływ na sytuację finansową. Wystarczy, że stracimy pracę czy kogoś z naszych bliskich lub nas samych dotknie poważna choroba. Wtedy może być trudno związać koniec z końcem, a spłata zobowiązań otrzyma najniższy priorytet. Problemy zaczną się nawarstwiać, a ich konsekwencją będzie zadłużenie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Wiele czynników może przyczynić się do obniżenia zdolności kredytowej. Tylko czy z niską zdolnością kredytową i negatywną historią kredytową można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – czy można go dostać w banku?

Można powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest nietypowym kredytem, gdyż środki z niego pozyskane można przeznaczyć tylko na jeden cel – na spłatę długów z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek. Pozwala uporządkować zadłużenie poprzez połączenie kilku zobowiązań w jedno i w konsekwencji zmniejszyć wysokość comiesięcznej raty, a co za tym idzie obciążenie budżetu.

Kredyty konsolidacyjny umożliwiają spłatę kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, kredytów ratalnych, długów na karcie kredytowej czy na koncie bankowym. Niektóre banki wraz z kredytem konsolidacyjnym oferują nawet dodatkową gotówkę na drobne wydatki. Jest tylko jeden haczyk. By uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku trzeba mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową i dobrą historię kredytowania w BIK-u. Dlatego konsolidacja kredytów osób zadłużonych w banku jest praktycznie niemożliwa.

Jeśli zatem chcemy zaciągnąć tani kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem, powinniśmy zwrócić się o niego do wybranej firmy pożyczkowej działającej na rynku pozabankowym, która ma taki produkt w swojej ofercie.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK

Komisja Nadzoru Finansowego, której podlegają banki, zobowiązuje je do weryfikowania historii kredytowej potencjalnego klienta i uzależniania decyzji kredytowej od informacji, jakie znajdują się o nim w BIK-u. Bankowa konsolidacja bez BIK nie jest zatem możliwa. Banki zamykają drzwi przed klientami z długami z prostego powodu – to jeden z ich sposobów na ograniczenie ryzyka kredytowego.

Pozabankowy kredyt konsolidacyjny – czym jest?

W ofercie firm pozabankowych znajdziemy pożyczki konsolidacyjne, nazywane też pozabankowymi kredytami konsolidacyjnymi. Działają one na takiej samej zasadzie, co  bankowy kredyt konsolidacyjny, z tym że warunki ich przyznawania nie są tak restrykcyjne, jak w instytucjach bankowych.
Pożyczkobiorca, któremu uda się wziąć pozabankowy kredyt konsolidacyjny, spłaca za jego pośrednictwem zadłużenie wobec dotychczasowych wierzycieli. Na jego koncie powstaje za to nowe zadłużenie wobec jednego wierzyciela. Comiesięczna rata kredytu jest niższa, dzięki czemu łatwiej jest mu regulować je w terminie.

Pozabankowy kredyt konsolidacyjny przez internet – jak wziąć?

Nie radzisz sobie ze spłatą rat kredytów i pożyczek, przez co Twoje długi rosną w zastraszającym tempie? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie szybka pożyczka konsolidacyjny przez internet. Wniosek o taką pożyczkę możesz złożyć bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie w fotelu pod warunkiem, że znajdziesz firmę pożyczkową, która ma w swojej ofercie pozabankowy kredyt konsolidacyjny online. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcją ze strony pożyczkodawcy, a cała procedura wnioskowania zajmie Ci najwyżej kilka minut.

Zalety pożyczki konsolidacyjnej

Wiele osób sceptycznie podchodzi do usług firm pozabankowych. Boją się tego, że zostaną oszukani, a po zaciągnięciu pożyczki przyjdzie im spłacać dużo wyższą kwotę, niż początkowo było mówione. Choć pozabankowe pożyczki konsolidacyjne rzeczywiście są droższe niż w bankach, mają wiele plusów. Najważniejsze ich zalety to m.in.:

•    stopniowe zmniejszanie długu – obniżają miesięczną ratę, pozwalając regulować opłaty na czas, sukcesywnie zmniejszając dług,
•    ograniczenie liczby wierzycieli – umożliwiają spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek, a także długów prywatnych,
•    poprawa zdolności kredytowej – pożyczkobiorca zamiast kilku zobowiązań ma tylko jedno, co poprawia jego zdolność kredytową,
•    jeden termin spłaty – pożyczkobiorca po zaciągnięciu konsolidacji spłaca wyłącznie jedną ratę, co pozwala mu na uporządkowanie swoich finansów,
•    dogodny okres spłaty pożyczki – pożyczkobiorca może dopasować okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej do swoich potrzeb.

Pożyczka konsolidacyjne, tak jak inne produkty pozabankowe oprócz zalet ma również wady. Dlatego przed jej zaciągnięciem trzeba przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw”, by zdecydować, czy takie posunięcie nam się w ogóle opłaci.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group