Gdzie studiować w Pile? Uczelnie zachęcają przyszłych studentów

02.08.2019   Autor: Artur Maras
---1263

„Studiuj w Pile” to hasło, które ma nakłonić maturzystów do skorzystania z oferty uczelni funkcjonujących w mieście. Czym w tym roku szkoły wyższe chcą zachęcić abiturientów do przekroczenia progu ich murów?

Największą nowością spośród uczelni znajdujących się w Pile chwali się Nadnotecki Instytut UAM. Od nowego roku akademickiego studenci będą rozpoczynać zajęcia po 16:00. Studia po 16:00 to są studia stacjonarne, studia dzienne. W trybie takim, który umożliwia rodzicom, ludziom pracującym, takim osobom, które wcześniej nie podjęły studiów lub je przerwały ze względów różnych, rodzinnych, zawodowych, takie, które musiały pójść szkole średniej pójść do pracy - powiedział dr Paweł Owsianny, zastępca dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. 

Oferta jest adresowana do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje zdobywając tytuł licencjacki z Gospodarki Wodnej lub inżynierki z Technologii Informatycznych. Zajęcia mają odbywać się trzy, cztery dni w tygodniu do 19:15. Nadnotecki Instytut UAM oferuje także w tym czasie za niewielką opłatą opiekę nad dziećmi oraz katering. Pilski UAM zachęca także na składanie papierów na studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą i Informatykę Stosowaną. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile, a właściwie za chwilę Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica chce przyciągnąć nowych studentów... Bardzo konkretnymi kierunkami, takimi jak kierunki medyczne, nowoczesnością kształcenia na kierunku pielęgniarstwo w Centrum symulacji Medycznej, być może kolejny stopień kształcenia jeśli otrzymamy opinie Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz kierunki inżynierskie - wyjaśnia dr hab. Donat Mierzejewski

W tym nowa specjalizacja na budownictwie: Technologia i organizacja w budownictwie, a także studia ekonomiczne, humanistyczne na kierunkach Filologia i Praca Socjalna, czy techniczne takie jak Elektrotechnika, Elektronika i Budowa Maszyn czy Transport. Łącznie 11 kierunkami z różnymi specjalnościami i studiami dualnymi czyli takimi gdzie część zajęć odbywa się praktycznie u pracodawcy. Rekrutację prowadzi także Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy. W tym roku zapraszamy na studia pierwszego stopnia na kierunku Administracja oraz drugiego stopnia na kierunku Pedagogika. Prowadzimy również kształcenie zdalne z zakresu biznesu, głównie kierunków ekonomicznych, zarządzanie, nowoczesne formy - zachęca Filip Wiśniewski, z biura promocji WSG w Bydgoszczy.

A także studia podyplomowe. Szczegóły dotyczące tegorocznej rekrutacji dostępne są na stronach uczelni.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group