Blues Express wyruszy w trasę już w sobotę, ale w piątek będą pierwsze koncerty

04.07.2019   Autor: Jakub Sierakowski
187---106
Blues Express rusza ze stacji. W piątek rozpoczyna się 27 edycja tego festiwalu. W tym roku, zgodnie z tradycją, legendarny pociąg przez Poznań dojedzie do Zakrzewa.

- Blues Express cały jest atrakcją. Począwszy od koncertu w Pile, a później poprzez przejazd pociągiem. Jest atrakcją wyjątkową dlatego, że ma przepiękną ideę połączenia muzyki bluesowej z koleją. Z atrakcji artystycznych, to ich także nie zabraknie, Blues Express w tym roku jest projektowy. Wymyśliliśmy tak sobie, bo przez 27 lat w Zakrzewie większość polskich bluesmanów już zagrała. Poprosiliśmy wyjątkowych ludzi, takich jak Wojtek Cugowski, Bartek Szopiński, Maciek Lipina, o to, żeby stworzyli specjalny projekt na to jedno wydarzenie, specjalny program tylko tu - tłumaczy Henryk Szopiński, organizator Blues Express.
I to właśnie w Zakrzewie wystąpi zespół założony przez to trio. Jednak zanim to nastąpi, festiwal otworzą koncerty w Pile. Na ul. Śródmiejskiej w piątek od 18.30 zagrają trzy kapele.

Sobota to koncert na dworcu letnim w Poznaniu. O godz. 11.00 pociąg wyruszy w trasę do Zakrzewa, a po drodze na dworcach na fanów bluesa będzie czekać 7 koncertów.

W sobotę o godz. 19.00 wielki finał w Zakrzewie nad jeziorem Proboszczowskim. Na scenie oprócz wspominanego tria, wystąpią m.in. John – F.Klaver Band, Kraków Street Band, czy grający na dwóch perkusjach Pokój nr 3.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group