"Skorpiony" w Pile, czyli czas na derby Wielkopolski

26.04.2019   Autor: Redakcja
---

Dwa punkty po dwóch meczach – to dotychczasowy dorobek pilskiej Polonii. Czy uda się go powiększyć w niedzielę? Pilscy zawodnicy bez wątpienia będą musieli wspiąć się na wyżyny umiejętności. Do Piły przyjeżdża zespół Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

Ostatni tydzień był dla pilskiego klubu bardzo trudny. Po buncie zawodników na sobotnim finale Złotego Kasku, na działaczy Polonii wylało się wiadro pomyj. I to pomimo tego, że przecież i komisarz toru i sędzia zawodów uznali zgodnie, że pilski tor jest regulaminowy. Mimo to, zawodnicy postanowili nie startować, m.in. ze względu na wystający krawężnik. Na pierwszy rzut oka ich zachowanie mogło wydawać się podejrzane, bo nie przebierali się w kevlary i nie grzali swoich motocykli. Trener Mirosław Kowali powiedział nawet wprost przed naszą kamerą, że według niego był to „spisek”. Pokłosiem sobotnich wydarzeń była wielka mobilizacja i intensywne prace, które klub przeprowadził na stadionie. Wymieniono bandę na prostej startowej i dosypano nowej nawierzchni. To, kto w barwach Polonii będzie się na niej ścigał w najbliższym meczu, jest jeszcze pewną zagadką. W składzie do tej pory znaleźli się Andreas Lyager, Tomas Jonasson i stojący przed szansą na pierwszy w tym sezonie występ, Max Dilger. Dwa miejsca w seniorskim zestawieniu pozostają puste, chociaż regulaminowo oczywiście muszą je zająć Polacy. Patryk Dolny i szczególnie Oskar Bober zaliczyli mocno średnie wejście w ten sezon. Wychowanek lubelskiego Motoru miał mieć problemy z silnikami, jednak w ostatnich dniach zaczął korzystać z nowych (i to właśnie przez chęć ich przetestowania wycofał się ze Złotego Kasku). Kibice Polonii muszą mieć nadzieję, że to właśnie w nich tkwił problem, bo punktów Bobera w tym sezonie bardzo brakuje, co było widać chociażby w przegranym meczu w Opolu.

Poznańskie "Skorpiony" po dwóch meczach mają taki sam bilans jak Polonia. Niewielka porażka w Opolu i pewne zwycięstwo nad mocną drużyną z Bydgoszczy. Przed tym sezonem w drużynie doszło do pewnych przemeblowań. Do Gniezna przeszedł dotychczasowy lider Frederik Jakobsen, natomiast w drugą stronę powędrowali Marcin Nowak i Eduard Krcmar. Co więcej, drużynę na zasadzie „gościa” wzmacnia także zawodnik Włókniarza Częstochowa, Damian Dróżdż. W składzie jest także znakomity Francuz, David Bellego, który ściga się w barwach poznańskiego klubu już drugi sezon. Widać gołym okiem, że mocarstwowe ambicje prezesa Arkadiusza Ładzińskiego, nie są tylko czczą gadaniną, a nadchodzące derby Wielkopolski zapowiadają się pasjonująco.

Power Duck Iveston PSŻ Poznań

1. David Bellego
2. Damian Dróżdż
3. Marcin Nowak
4. Jason Joergensen
5. Eduard Krcmar
6. Marek Lutowicz
7. Michał Curzytek

Euro Finannce Polonia Piła

9. Andreas Lyager
10.
11.
12.Max Dilger
13. Tomas H. Jonasson
14. Paweł Staniszewski
15. Piotr Gryszpiński

Początek meczu o 14:30

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group