Strażacy ochotnicy dostaną nowe wozy

17.04.2019   Autor: Artur Maras
---

Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Ich zakup odbędzie się przy zewnętrznym wsparciu z Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Aby z niego skorzystać Gminy musiały zabezpieczyć na ten cel wkład własny.

- Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają środki z budżetu centralnego na zakup wozów strażackich w dużej mierze te środki będą pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska a w pewnych przypadkach będą także dofinansowane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - informuje Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, PiS.

Środki na zakup nowych wozów trafią m.in. do funkcjonujących w powiecie pilskim OSP Szydłowo, Kruszewo i Wysoka. W naszym regionie wsparcie otrzyma także OSP Lotyń z powiatu złotowskiego. Gminy zabezpieczyły już wkład własny w wysokości od 400 do 500 tys. zł na zakup nowych wozów – resztę do kwoty 760 tys. zł dołożą wspomniane instytucje.

Przetargi miałyby odbyć się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Po tym czasie nowe wozy trafiłyby do Ochotniczych Straży Pożarnych. W skali całego kraju z tego projektu dofinansowany zostanie zakup niemal 400 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group