Piła Miastem Przyjaznym Elektromobilności

17.04.2019   Autor: Artur Maras
---

Piła otrzymała certyfikat Miasta Przyjaznego Elektromobilności. Przyznało je Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, którego gmina stała się jednym z członków. Ma to otworzyć Pile drogę do rozwoju alternatywnych źródeł energii i transportu na terenie samorządu.

- Nie możemy działać w oderwaniu od wiedzy technicznej, od tego co w tej chwili jest oferowane i spotkania tego typu jak to, to jest doskonałą kopalnią wiedzy na temat najnowszych technologii. Najłatwiej w ten sposób jest pozyskiwać informacje. Najłatwiej poznawać na bieżąco technologię i to w co można inwestować bo traktujemy tego typu wydatki jako inwestycję
-
przekonuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego współpracy Gminy Piła z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, odbyło się praktyczne szkolenie dotyczące m.in. elektromobilności. Uczestniczyli w nim przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele miejskich spółek.

Władze miasta od pewnego czasu zapowiadają inwestowanie w paliwa alternatywne i elektromobilność. Przykładem mają być chociażby nowe autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po świętach na ulicach Piły testowany będzie pojazd elektryczny, którego nabycie planuje MZK. Wcześniej przy unijnym wsparciu gmina zakupiła autobusy hybrydowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group