Nowe mieszkania w starych koszarach [VIDEO]

05.02.2019   Autor: Artur Maras
---

Zupełnie nowe życie zyska powojskowy gmach przy ul. Kołobrzeskiej w Pile. Opuszczony obiekt, który straszy od lat zostanie przerobiony na budynek mieszkalny. Plany inwestorów zakładają postanie w tym miejscu ponad 100 lokali.

Dużo zieleni i zapierających dech w piersiach widok na Piłę a wszystko to ze swojego M usytuowanego w zabytkowym pokoszarowym budynku. Takie plany snuje trójka inwestorów ze Złotowa, którzy w ubiegłym roku kupili od Agencji Mienia Wojskowego budynek przy ul. Kołobrzeskiej. Plany są ambitne.

- W łączniku pomiędzy tymi budynkami będą się znajdować lokale piętrowe o powierzchni do 100 m z osobnymi wejściami i ogródkami. Także na parterze też będą mieszkania, które będą miały swoje ogródki. Tutaj za mną widać mieszkania, które będą miały balkony - opowiada Maciej Skrentny, inwestor, projektant.

W budynku zaprojektowano 108 różnych lokali mieszkalnych. Najmniejsze liczą 30 metrów kwadratowych – te największe 250 m kw. W obiekcie znajdzie się również miejsce na 5 lokali usługowych. Budynek ze względu na swoje wcześniejsze przeznaczenie został solidnie zbudowany. Inwestorzy chcą przeprowadzać prace etapowo. Najpierw jedno ze skrzydeł.

- Na realizację tego pierwszego budynku mamy około 12 miesięcy. To znaczy, że jeśli procedury nam pozwolą i zmieścimy się we wszystkich terminach to chcielibyśmy oddać pierwsze mieszkania już na przełomie roku przyszłego, czyli grudzień/styczeń 2020
- zapewnia Jacek Czerwik, inwestor.

Dwa pozostałe segmenty zostaną oddane pod koniec 2021 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że miejsce to zmieni się nie do poznania w ciągu najbliższych dwóch lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group