Czego życzą sobie politycy? A co my im życzymy?

03.01.2019   Autor: Redakcja
---

Przełom starego i nowego roku to okazja do składania sobie życzeń. To tradycyjny czas, kiedy trzeba się przełamać i powinszować tym, z którymi na co dzień nie jest nam po drodze. Wznieść się ponad konflikty postanowili także politycy. Zobacz co osoby, które bardzo często stoją po dwóch stronach barykady, życzyły sobie na Nowy Rok.

Politycy choć w 2018 roku prowadzili ze sobą wojny dziś składają sobie noworoczne życzenia. Senator Mieczysław Augustyn, życzy zdrowia i pomyślności, a Marcinowi Porzuckowi.. Życzę Panu, żeby nie musiał się Pan wstydzić swoich głosowań, swoich poglądów, żeby mógł Pan odczuwać satysfakcję, że robi coś ważnego i dobrego.
Marcina Porzucka za swojego największego oponenta uważa także prezydent Piły Piotr Głowski i składa życzenia osobiste, ale także polityczne. Życzę tego samego co każdemu. Zdrowia, pomyślności, dobra, a jako politykowi by podejmował wiele działań na rzecz naszej wspólnoty, żeby mu się udawało realizować te obietnice, które składamy.

A tych obietnic na nowy rok każdy polityk składa bez liku. Marcin Porzucek chce jednak zakopania toporów wojennych i swoich życzeń nie kieruje do Koalicji Obywatelskiej, a do Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w szczególności Krzysztofa Paszyka, któremu niedawno urodził się potomek. Wszystko się tam w domu układało no i żeby Pan miał czas dla rodziny, bo wiele obowiązków ma Pan w Warszawie, jest Pan twarzą Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czego i komu życzy natomiast burmistrz Złotowa Adam Pulit? Nie wymieniam z imienia i nazwiska oponenta. Wszystkim oponentom życzę, żeby nie ustali w swoich działaniach, ponieważ jest to stanowisko, na którym trzeba patrzeć na ręce, trzeba wskazywać, krytykować, byle robić to z otwartą przyłbicą, pod konkretnym nazwiskiem, bez nicków, bez ukrycia.

Podobne życzenia ma burmistrz Chodzieży. Jacek Gursz przede wszystkim kieruje je do swojego kontrkandydata w wyborach samorządowych Andrzeja Michalskiego. Życzę, aby w Pana działaniom towarzyszyła szczerość i dobre intencje, aby to co Pan faktycznie zamierza przynosiło skutek wszystkim, a nie tylko Panu i Pana bliskiemu gronu.

Choć burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski podkreśla, że przeciwników politycznych nie ma, to swoje życzenia składa. Poza standardowym zdrowia, szczęścia, pomyślności jest także mowa o.. Na Nowy Rok serdecznie życzę wspólnego języka, okresu pojednania, tak żeby ten przyszły rok był czasem w którym znajdziemy wspólny język dla dobra naszego miasta.

W Trzciance w wyborach o fotel burmistrza stanęło trzech kandydatów. Nie zabrakło uszczypliwości, czy ataków personalnych. Dziś zwycięzca Krzysztof Jaworski życzy przede wszystkim dobrej współpracy. Owocnej współpracy między nami. Tej dobrej rozmowy, która mam nadzieję zaistnieje, bo z zarówno z Panem Kupsiem współpracować będziemy w radzie miejskiej Trzcianki, natomiast z Panem Czarneckim w relacjach gmina-powiat.

Poza życzeniami nie zabrakło także pomysłów na drobne podarunki na ten nowy 2019 rok. Co politycy wręczyliby swoim oponentom?
Może myślę, że jakaś książka kucharska by się przydała – wicestarosta z Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Kubich do swojego powiatowego koalicjanta Porozumienia Samorządowego.
Myślę, że jako taki upominek bym taki ciepły szal z ciepłą czapką panu senatorowi oferował - poseł Krzysztof Paszyk do senatora Mieczysława Augustyna.
Myślę, że dobry rower dla Pana Stefana Piechockiego. To z kolei życzenia od skarbnika powiatu Tomasza Pawłowskiego.
Mój prezent dla Pana to byłaby Konstytucja RP, dokument, który każdy z nas powinien mieć - poseł Marcin Porzucek do posła Krzysztofa Paszyka.

Z okazji Nowego Roku zapytaliśmy także mieszkańców czego oni życzyli by politykom, a także czego by od nich oczekiwali w tym 2019 roku.
Dużo rozsądku przede wszystkim.
Żeby tam nie było takiego pokazywania, że ja mądrzejszy, takiego wytykania niepotrzebnych rzeczy. Mądrości przede wszystkim w rządzeniu.
Żeby zmądrzeli.
Żeby wreszcie się uspokoili.
Żeby się przestali kłócić i myśleli trochę co trzeba zrobić.
Rozumu.
Mądrości, rozumu.

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko przyłączyć się do tych życzeń i liczyć na to, że ten nowy 2019 rok będzie dla Państwa duże lepszy niż miniony.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group