Asta Video Fest

Jacek Bogusławski zastępcą marszałka

23.11.2018   Autor: Paweł Różycki
---

Jacek Bogusławski, były radny Rady Miasta Piły, bezskutecznie ubiegający się o mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w ostatnich wyborach samorządowych, został jednym z zastępców nowego - starego marszałka Marka Woźniaka.

Zanim doszło do wyboru marszałka oraz przewodniczącego sejmiku zawarto szerokie porozumienie koalicyjne, w którego skład weszła Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. I właśnie przedstawiciel tego ostatniego ugrupowania Wiesław Szczepański został przewodniczącym sejmiku. Na jego zastępców radni wybrali Małgorzatę Waszak i Marka Golę z Koalicji Obywatelskiej oraz Jarosława Maciejewskiego z PSL.

Zgodnie z przewidywaniami na marszałka radni wybrali Marka Woźniaka. Wicemarszałkami zostali Wojciech Jankowiak oraz Krzysztof Grabowski obaj z PSL. Członkami zarządu ponownie została wybrana Marzena Wodzińska i właśnie Jacek Bogusławski oboje z Koalicji Obywatelskiej.

- Cieszę się, że udało nam się stworzyć szeroką koalicję demokratyczną, zbudowaną z tych ugrupowań, które są za państwem zdecentralizowanym i za silnym członkostwem w Unii Europejskiej. Łączy nas podstawa programowa i pomimo pewnych rozbieżności dla dobra Wielkopolski potrafimy się skutecznie w tym gronie porozumieć
- mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Jacek Bogusławski
– pilanin, z wykształcenia ekonomista oraz przedsiębiorca z 20-letnim doświadczeniem. Właściciel firmy Studio Promocyjno Handlowe CREDO, zajmującej się wydawaniem materiałów szkoleniowych z zakresu nauki jazdy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Współtwórca m.in. portalu i gazety FaktyPilskie.pl oraz magazynu „Strefa Jazdy”. Przez dwie ostatnie kadencje był Radnym Miasta Piły, gdzie przewodniczył Komisji Gospodarki Miejskiej.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group