Asta Video Fest

Powstaje Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka

09.11.2018   Autor: AK
---

Za dwa i pół roku w Poznaniu powstanie Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka. Nowoczesna placówka będzie przyjmować małych pacjentów z całego województwa.

Zabiegi o powstanie szpitala dziecięcego w Poznaniu trwały 10 lat. Teraz przekazano plac budowy pod Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka.

- Jest to szczęśliwy moment. Cieszę, się, że się udało doprowadzić do tego finału. Przygotowanie tak dużej inwestycji, tak dużego szpitala to jest szereg czynności, szereg uzgodnień, dokumentów. Dlatego ta radość. Kluczowe były dwie kwestie: znalezienie dobrego miejsca i finansowania - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Dobre miejsce to sąsiedztwo Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów. Dzięki temu nowy szpital pediatryczny będzie mógł korzystać też z lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. To ważna inwestycja dla wszystkich małych pacjentów.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje firma Warbud. Placówka zostanie oddana za 2,5 roku.

- Zawsze jest stres przed każdą tak istotną inwestycją, tak dużą, bo to jest ogromny obiekt. Bardzo trudny i technicznie i logistycznie, także zawsze jest stres, ale jestem przekonany, że profesjonalizm naszych inżynierów, naszych pracowników, którzy będą realizować ta inwestycję, zmniejsza nasz stres
- zapewnia Jerzy Werle, prezes zarządu Warbud.

Inwestycja została szczegółowo zaplanowana na każdym etapie budowy. Na blisko 3 hektarach powstanie budynek, który będzie mieć 6 pięter i powierzchnię 36 tys. m2. Przy szpitalu powstanie parking na 425 aut, miejsca rekreacji dla pacjentów, nowe drogi wewnętrzne. Sama placówka będzie nowoczesna i przyjazna małym pacjentom.

- Sale jednoosobowe, zapominamy o karimatach, o spaniu na krzesłach, czyli każde dziecko w pokoju jednoosobowym z miejscem dla matki, dla ojca, dla innego opiekuna prawnego. Z własną łazienką, do tego pomieszczenia socjalne. Taka strefa relaksu powstanie na jednym z pięter - tłumaczy Izabela Grzybowska, prezes spółki Szpitale Wielkopolski.

Finansowanie zapewniono z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz z dotacji unijnych. Nowoczesny szpital pediatryczny, z pierwszym w Wielkopolsce Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym przystosowanym do przyjmowania najmłodszych pacjentów będzie kosztował 426 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group