11 mln zł dotacji unijnej na plac Pocztowy

09.11.2018   Autor: Redakcja
---

Już za dwa lata do użytku mieszkańców Trzcianki ma zostać oddany zrewitalizowany plac Pocztowy. To jedna z największych inwestycji realizowanych w mieście w ostatnich latach. Samorząd na przebudowę pozyskał ponad 11 mln. złotych dotacji unijnej.

Trzcianka już od wielu lat czeka na rewitalizację centrum miasta. Plac Pocztowy, który w perspektywie dwóch lat ma stać się sercem i wizytówką miasta na razie raczej straszy swoim wyglądem.

Do końca pozostało jeszcze sporo pracy, ale pozyskanie ponad 11 milionów złotych dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to duży krok naprzód. 14 listopada ma zostać rozstrzygnięty przetarg i wybrany wykonawca tej inwestycji, a to pozwala już wyznaczyć przybliżoną datę realizacji projektu.

- Czas realizacji dwa lata, 2019-2020, szeroki zakres od budowy Centrum Integracji Społecznej, rewitalizacji całego placu pocztowego, rewitalizacji terenu targowiska miejskiego i przy okazji również o ulicę Spokojną również zahaczamy - zapewnia Witold Putyrski z Urzędu Miejskiego w Trzciance.

Rewitalizacja placu Pocztowego była często poruszanym tematem w kampanii wyborczej. Niektórzy kandydaci wskazywali, że w mieście jest wiele pilniejszych inwestycji a przewidywane koszty przebudowy są za wysokie.

- Chcę realizować najbardziej potrzebne inwestycje dla mieszkańców, nie pójść na tani populizm. Jestem innego zdania, uważam że mieszkańcy nie potrzebują w pierwszej kolejności ośrodka integracji społecznej. Potrzebują dróg, chodników - mówi Marek Kupś, Trzcianeckie Forum Obywatelskie.

Nowo wybrany burmistrz Trzcianki zapowiada jednak kontynuację polityki inwestycyjnej poprzednika. Krzysztof Jaworski przyznaje jednak, że rewitalizacja wymagać będzie dużych nakładów finansowych z budżetu miasta.

- Wiemy już, że będzie to kosztowało więcej niż zakładaliśmy wcześniej, niemniej jednak tak to się dzieje, że z biegiem czasu koszta, przede wszystkim pracy, rosną. Miejmy nadzieję, że będzie to cena na którą samorząd trzcianecki będzie mógł sobie pozwolić i będziemy mogli tę inwestycję zrealizować - zapewnia Krzysztof Jaworski, burmistrz elekt Trzcianki.

Szacuje się, że całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 20 milionów złotych. Centrum Integracji Społecznej, targowisko, i przebudowany plac mają jednak stać się wizytówką Trzcianki w całym regionie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group