Krzysztof Jaworski burmistrzem elektem

06.11.2018   Autor: Redakcja
---

Do największej sensacji wyborczej w regionie doszło w Trzciance. Po 5 latach z funkcją burmistrza żegna się Krzysztof Czarnecki. Decyzją wyborców jego następcą zostanie 31-letni Krzysztof Jaworski, radny VII kadencji i z-ca dyrektora w Młodzieżowym Domu Kultury.

Krzysztof Czarnecki pełnił funkcje burmistrza Trzcianki od wygranej w przedterminowych wyborach w 2013 r. był zdecydowanym faworytem niedzielnego głosowania. Do ponownej reelekcji zabrakło niewiele, bo tylko 136 głosów.

- Nic nie dostaje się na całe życie, dlatego też zostawia się kartę przeszłości i trzeba iść do przodu. Jestem dumny, że te zadania takie sztandarowe, o których nasi mieszkańcy myśleli przez wiele lat, mam nadzieję, że będą kontynuowane - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Na włodarza miasta wybrany został Krzysztof Jaworski. W drugiej turze otrzymał 4847 głosów co dało 50,7 proc. poparcia. Burmistrz elekt zapowiada kontynuację polityki inwestycyjnej poprzednika, podkreślając jednak, że chce do zarządzania miastem wprowadzić więcej transparentności i otwartości.

- Liczę na współpracę z każdym, mam nadzieję, że po tej kampanii, która była dość pewnymi momentami bojowa i o zmiennych nastrojach, to mam nadzieję, że teraz będziemy mogli powrócić do normalności i razem współpracować. Tak jak mój konkurent mówi, żeby to była współpraca razem dla Trzcianki
- zapewnia Krzysztof Jaworski,burmistrz elekt Trzcianki.

Ponadto Krzysztof Jaworski zapowiada utrzymanie zgody w radzie miejskiej w której większość będzie miała koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego, Trzcianeckiego Forum Obywatelskiego i Koalicji Obywatelskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group