Naturalnie, że natura - nowy projekt Na Górze

18.09.2018   Autor: Redakcja
---

Warsztaty ceramiczne, bębniarskie, spacery i tworzenie uli dla pszczół samotnic. Takie formy aktywności proponują koordynatorzy projektu „Naturalnie, że natura”, który właśnie ruszył w Chodzieży. Biorą w nim udział głównie osoby z niepełnosprawnościami, ale nie tylko.

- Co ważne w tym projekcie, zapraszamy też tak zwane osoby pełnosprawne. Mówię „tak zwane”, bo uważam, że nie ma idealnie pełnosprawnych osób. Jeżeli ktoś na przykład chciałby pograć sobie na bębnach, a jest tzw. osobą pełnosprawną, to bardzo serdecznie tą osobę zapraszamy na zajęcia, bo właśnie o to chodzi, żeby osoby z niepełnosprawnościami nie były zamknięte w swoim środowisku, tylko żeby to było jak najbardziej otwarte - zachęca Wojciech Retz, Stowarzyszenie Na Górze.

Stowarzyszenie „Na górze” nie po raz pierwszy aktywizuje niepełnosprawnych z Chodzieży i okolic. Zwieńczeniem ubiegłorocznego projektu pod hasłem „Efekt z defektu”, był teledysk i reportaż. W tym roku w warsztatach bierze udział 25 osób z Chodzieży i okolic.

To dla nich czasem jedyna możliwość wyjścia z domu, aktywnego spędzenia czasu i nawiązania nowych znajomości. A jak mówią organizatorzy, kontakt z drugim człowiekiem, poznanie się i dzielenie swoimi pasjami, są tu najważniejsze. Zajęcia mają charakter otwarty i wciąż można się na nie zapisać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group