Red Dragons Pniewy zwycięzcą Piła Futsal Cup

02.09.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Red Dragons Pniewy wygrało pierwszą edycję turnieju Piła Futsal Cup. Mateusz Kostecki i spółka pokonali w finale innego ekstraklasowicza - Red Devils Chojnice. Z kolei KS Futsal Piła skończyła swoje zmagania na fazie grupowej, zdobywając jeden punkt w dwóch meczach.

Zawody zainaugurowały zespoły KS Futsal Piła i późniejszy finalista - Red Devils Chojnice. Zdecydowanym faworytem tego spotkania był beniaminek Futsal Ekstraklasy. Mimo to pilanom udało się zdobyć jeden punkt, remisując z wyżej notowanym rywalem 1:1. Więcej bramek padło za to w pierwszym meczu grupy B pomiędzy Dragon Bojano a Futsalem Oborniki. Wielkopolanie pokonali kaszubską drużynę 4:3. Tak dobrze pierwszoligowy zespół nie poradził sobie w konfrontacji z silniejszym przeciwnikiem - Red Dragons Pniewy rozgromił oborniczan 9:0.

Następne spotkanie było pierwszym dla jednego z dwóch najsilniejszych zespołów, które wystąpiły w sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile - Pogoni 04 Szczecin. Turniej źle zaczął się dla Pasów. Przegrali 0:1 w konfrontacji z ekipą z Chojnic, co oznaczało, że pilanom wystarczał remis odniesiony w rywalizacji z Pomorzanami, by znaleźć się w strefie medalowej. Tak się jednak nie stało. Pilanie, którzy przed kilkoma dniami zmierzyli się ze szczecińską drużyną i przegrali 4:10, tym razem ulegli w dwukrotnie mniejszym stosunku - 2:5. Tym samym w meczu o trzecie miejsce zameldowała się zero-czwórka, podczas gdy walka o Puchar Prezydenta Miasta Piły przypaść miała chojniczanom.

W międzyczasie po raz kolejny fantastycznie spisał się Mateusz Kostecki i spółka. Po wygraniu 9:0 pierwszego meczu, pniewianie zdobyli jeszcze więcej bramek przeciwko Dragonowi Bojano, bo aż trzynaście, nie tracąc przy tym żadnej. Dzięki temu meczowi Kostecki przybliżył się do tytułu króla strzelców. Red Dragons awansował do finału, a zespół Futsalu Oborniki zameldował się w meczu o trzecią lokatę, w którym triumfowała Pogoń (3:1). Z kolei całe rozgrywki wygrał Red Dragons Pniewy, pokonując w finale Red Devils Chojnice (5:2). Królem strzelców turnieju został Kostecki z dorobkiem ośmiu goli. Nagrodę MVP całych zawodów otrzymał klubowy kolega Kosteckiego - Roman Vakhula. Za najlepiej broniącego golkipera uznany został Sebastian Kartuszyński z Chojnic. Odkryciem turnieju był za to Wojciech Węgrzyn z KS Futsal Piła.

Zadowolony ze zorganizowanych zawodów był prezes pilskiego klubu, Grzegorz Graczyk: - Był to pierwszy tak duży turniej zorganizowany przez nasz klub. Udział wzięło stu zawodników, co było dużym wyzwaniem dla nas, z którego staraliśmy wywiązać się jak najlepiej. Najbardziej cieszy to, że poziom sportowy był wysoki. Już myślimy o przyszłorocznym turnieju. Może nawet dwudniowym.

- Futsal cieszy się dużym zainteresowanym w naszym mieście, więc im więcej meczów i turniejów, tym większa popularyzacja tej dyscypliny - dodał Graczyk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group