W Wielkopolsce największa susza. Czy Unia pomoże?

18.07.2018   Autor: AK
---

W poniedziałek Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej o wsparcie finansowe w związku z panującą w kraju suszą. Najtrudniejsza sytuacja jest w Wielkopolsce.

16 krajów członkowskich poparło Polskę, ale to może nie wystarczyć by uruchomić rezerwę kryzysową. Komisja może jednak zwiększyć zaliczki dla rolników, którzy korzystają z funduszy unijnych.

- W UE jest świadomość, że powtarzające się problemy braku opadów należy rozwiązać systemowo. "To są problemy, które zaczynają dominować w Europie, prawdopodobnie jako skutek zmian klimatycznych" - przyznał Ardanowski. Jego zdaniem należy się zastanowić w jaki sposób wspierać masywne programy nawodnieniowe czy retencyjne - czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że w 19 gminach regionu stwierdzono suszę rolniczą. Trwa szacowanie strat.

Przypomnijmy: we wszystkich urzędach gmin naszego regionu dostępne są wnioski z prośbą o oszacowanie strat spowodowanych klęską.

Rolnicy mogą także wystąpić o odroczenie terminu płatności składek KRUS, umorzenie w całości lub części bieżących składek, rozłożenie na raty i odroczenie płatności oraz umorzenie rat czynszu dzierżawnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group