W Pile będzie największa darmowa strefa kibica

07.06.2018   Autor: Artur Maras
---

Piła przygotowuje się na nadchodzący Mundial. W Parku na Wyspie powstanie duża bezpłatna strefa kibica na 3 tysiące miejsc. Prace już trwają. Sprawdziliśmy także czy mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej będzie można oglądać w innych miastach regionu.

Podczas Euro 2012 na pilskiej Wyspie nie brakowało emocji. Teraz ma być podobnie. W centralnym miejscu parku powstanie strefa kibica z trzema tysiącami miejsc.

- Jesteśmy największą, bezpłatną strefą kibicowską w północnej Wielkopolsce, a być może nawet w całej Wielkopolsce, bo w Poznaniu i w innych większych miastach takie strefy powstają, ale zazwyczaj są to strefy komercyjne - tłumaczy Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Obok sceny stanie ogromny telebim, który za niemal 650 tys. zł zakupił w tym roku na swoje potrzeby Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mundialowe rozgrywki mają być więc widoczne nawet z końca Wyspy. Otwarcie strefy przed 14 czerwca, jednak odgrodzone miejsce z siedziskami dla kibiców to nie wszystko.

- Będzie towarzyszyło tym naszym wydarzeniom mnóstwo tego, co będzie działo się i na Wyspie i w różnych częściach miasta i będziemy chcieli korzystać z tego garściami, tak jak tylko można. Pogoda prawdopodobnie będzie ładna więc zapraszamy - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Atrakcje przygotował m. in pilski Wyspiarz. Otwarcie strefy połączone zostanie także z festiwalem food trucków i atrakcjami dla najmłodszych. Aby jeszcze lepiej wczuć się w atmosferę Mundialu pilski magistrat przygotował także do sprzedaży specjalne koszulki.

Na piłkarską gorączkę przygotowuje się także Złotów, który swoją strefę kibica otworzy 14 czerwca.

- I trwać będzie przez cały mundial do 15 lipca. Będzie tutaj w naszym amfiteatrze miejskim przy ul. Partyzantów. Mamy piękny telebim 45 m kw - zachęca Sławomir Wilowski, dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie.

A do tego wiele atrakcji dla całych rodzin przy amfiteatrze. Wstępne TAK dla strefy kibica także w Wałczu.

- Jeżeli jest takie oczekiwanie, a pewnie cieszyłoby się to dużym uznaniem i byłoby miło posiedzieć przy tak pięknej pogodzie wieczorami, oglądając mecze zwłaszcza naszej polskiej reprezentacji to coś z tym fantem zrobimy
- zapewnia Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Wałczanie biało czerwonych mieliby dopingować na Placu Wolności lub przy wałeckiej promenadzie. W Czarnkowie z kolei strefy nie będzie – wszystko przez złe doświadczenia z próby organizacji strefy na EURO 2016.

- Proszę sobie wyobrazić, że wtedy koszt takiego przedsięwzięcia to był rząd kilkudziesięciu tysięcy złotych. To jest właściwie duży koncert dobrej gwiazdy - tłumaczy Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.

A w dodatku część meczów pokrywałaby się z koncertami. Ze strefą kibica czy bez - jedno jest pewne: kibiców czekają nie lada emocje. Polska reprezentacja swój pierwszy mecz rozegra z Senegalem już 19 czerwca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group