Jednogłośne absolutorium dla Piotra Głowskiego

31.05.2018   Autor: Artur Maras
---

Absolutorium dla prezydenta oraz przyjęcie ubiegłorocznego budżetu to najważniejsze punkty wtorkowej sesji Rady Miasta. W Pile będzie wprowadzona także Karta Seniora, dająca osobom po 60 roku życia różnego rodzaju profity.

Radni głosowali nad przyznaniem absolutoriom dla prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Uchwała absolutoryjna przyjęta została jednogłośnie. Rada głosowała także nad przyjęciem budżetu za miniony rok 2017. I tutaj również radni byli jednomyślni.

- Proszę od całej rady przyjąć gratulacje, za wykonanie budżetu 2017 roku i podziękowania jednocześnie dla wszystkich pracowników działu finansowego za ten wytężony wysiłek bardzo dziękuję i gratuluję
- mówił Paweł Jarczak, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Pile.

Podziękowania tradycyjnie na ręce skarbnik gminy złożył prezydent. Z wielu inwestycji jako najważniejsze, Ewelina Ślugajska wymieniała m.in. kompleksowy pakiet rewitalizacji miasta w tym, m.in. budowę ponad 8 km kolejnych ścieżek rowerowych, przebudowę ulicy Wawelskiej i nowoczesne oświetlenie 18 ulic. W ramach strefy przemysłowej zmieniła się m.in. ul. Młodych. Dużo budynków oświatowych i komunalnych na terenie miasta zostało ocieplonych, a na osiedlach powstawało wiele pomniejszych działań.

- Wykonanie ponad 97 proc.dochodów, w sytuacji kiedy dużo elementów wpływa na budżet w taki sposób, że nie możemy ich przewidzieć do końca, powoduje, że realizacja inwestycji udała się również na bardzo wysokim poziomie. Deficyt, który odnotowaliśmy to 24 miliony, był o 10 mln mniejszy niż planowaliśmy pierwotnie, co również wynika z konsekwencji w ograniczaniu wydatków bieżących w ramach budżetu całego roku - wyjaśniała Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy.

Sprawy budżetowe to nie wszytko. W mieście powstanie Pilska Karta Senioralna. W praktyce oznacza to wiele zniżek i profitów dla posiadających ją osób po 60 roku życia.

- Zapytania i sprawy związane z partnerami tego programu, będą kierowane do bardzo wielu jednostek, gdyż zamierzamy zaangażować w ten projekt wszystkich przedsiębiorców pilskich, świadczących różnego rodzaju usługi ale też tych, którzy sprzedają różnego rodzaju dobra - wyjaśniał Marian Martenka, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny.

Karta seniora będzie kartą miejską, czyli tą wydawaną do tej pory przez MZK. Będzie na nią naklejany specjalny hologram.

W programie udział wezmą także gminne jednostki, czyli zniżki dla seniorów oferować będą choćby Regionalne Centrum Kultury czy Aquapark.

Według danych z 2016 roku w Pile mieszka niemal 18 tys osób w wieku powyżej 60 roku życia, co stanowi ponad 24 proc. ogółu mieszkańców Piły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group