Kolejne mieszkania na start

27.05.2018   Autor: Artur Maras
---

Rusza kolejna edycja pilotażowego programu Gminy Piła – Mieszkanie na Start. Tym razem o tanie M na początek zawodowej kariery będzie mogło ubiegać się około 40 osób. Mieszkania mają być zachętą dla młodych i zdolnych do związania swojej kariery zawodowej z Piłą.

Młodym najczęściej ciężko się usamodzielnić. Dlatego wielu z nich swoją przyszłość wiąże albo z dużym miastem albo z wyjazdem za granicę. W ułożeniu życia w Pile chce pomóc Urząd Miasta. Włodarze Piły chcą zatrzymać lub ściągnąć do Piły pożądanych na lokalnym rynku pracy specjalistów, zapewniając im wynajem na preferencyjnych warunkach. Czynsz za kilkudziesięciometrowe mieszkanie w tym wykańczanym bloku przy ul. Andersa ma wynosić kilkaset złotych miesięcznie. Inwestycję wartą ponad 6 mln złotych nadzoruje pilskie TBS. Swoje M znajdzie tutaj około 40 młodych i zdolnych osób, którzy swoją karierę zawodową zwiążą z Piłą.

Te mieszkania są dwu i trzypokojowe z aneksem kuchennym lub sześć mieszkań posiadamy w takim układzie tradycyjnym, czyli dwa pokoje osobno i kuchnia osobno. - mówi Remigiusz Dekarli,prezes pilskiego TBS

Wszystko wykończone pod klucz. Średni metraż mieszkania na start to niecałe 50 m kw. Młodzi mogą mieszkać w takim mieszkaniu na preferencyjnych warunkach przez 3 lata z możliwością przedłużenia tego okresu do lat 5.

Szacujemy, że to jest taki czas kiedy osoba, która zdecyduje się przeprowadzić do naszego miasta, rozwinie się pod względem zawodowym i usamodzielni tak żeby mogła zwolnić to mieszkanie, które wróci do puli i będzie można starać się o nie dla kolejnego pracownika. - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły

Nabór wniosków rusza dziś i potrwa do końca­ czerwca. O przyznanie preferencyjnego lokum musi wystąpić pracodawca, który tworzy nowe miejsce pracy dla poszukiwanego specjalisty. Przedsiębiorstwo musi mieć swoją siedzibę na terenie gminy. Wnioski opiniować będzie Pilska Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, zrzeszająca przedsiębiorców z regionu.

Będziemy określali jakie skutki dla miasta i dla regionu będzie miało utworzenie danego stanowiska pracy. Czy wiąże się to z tym, że firma zdobędzie nowe rynki, że będzie zatrudniała zatrudnienie, czy powstaną inne dobrze płatne miejsca pracy. - mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski

A także to czy będzie np. korzystać z usług innych pilskich firm. Mieszkania będą gotowe do zamieszkania przez poszukiwanych specjalistów już na przełomie lipca i sierpnia.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group