Kręcą kilometry na rowerze

08.05.2018   Autor: Redakcja
---

Wałczanie po raz kolejny kręcą kilometry. Dzięki udziałowi w akcji społecznej mogą wygrać parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze. W tym roku do aktywizacji fizycznej chce zachęcić również starosta wałecki.

Wałczanie po raz kolejny zdecydowali o dołączeniu do rywalizacji w akcji Kręć Kilometry organizowanej przez Fundację Allegro. Dzięki aktywności pieszej, biegowej czy rowerowej i posiadaniu aplikacji takiej jak np. Endomondo czy kręć kilometry. Dla najlepiej kręcących miast przygotowano nagrody czyli parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze. Póki co Wałcz jest na dobrej drodze do jej otrzymania.
Dzięki Państwu mediom i dzięki aktywizacji społeczeństwa, a dzięki temu dobrze się bawią no i wygrywamy i mam nadzieję, że to dowieziemy do końca – wyraża nadzieję Roman Wiśniewski ze Stowarzyszenia ZWA Aktywni.

Póki co Wałcz jest na pierwszej pozycji z wykręconymi ponad dwudziestoma tysiącami kilometrów. Swoją propozycję dla aktywnych fizycznie mieszkańców powiatu wałeckiego ma także starosta. Poprzez aplikację Endomondo zachęca do ruchu na świeżym powietrzu w dwóch rywalizacjach, jedna z nich to Powiat wałecki jazda po zdrowie. Jak wyjaśnia Wojciech Pastuszak, ze Starostwa Powiatowego w Wałczu: w tym i poprzednim roku obchodzimy dwustolecie roweru, żeby uczcić długą historię roweru postanowił uruchomić taką akcję.
Dla tych którzy wolą bieganie czy nordic walking jest wyzwanie pod nazwą Powiat wałecki, każdy krok ma znaczenie. Rywalizacja potrwa do 16 września. Dla najlepszych przewidziano sprzęt sportowy i gadżety promocyjne powiatu wałeckiego.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group