Pogoda dopisała: więcej wypadków na drogach

09.04.2018   Autor: Redakcja
---

Pięć osób trafiło do szpitali po weekendowych wypadkach do jakich doszło w naszym regionie. Do najpoważniejszego doszło w Siedlisku, gdzie dwóch 20-latków wjechało w ogrodzenie kościoła. Poszkodowani w ciężkim stanie trafili do trzcianeckiego szpitala.

- Jedna osoba pozostawała w pojeździe, druga była poza pojazdem. Przy użyciu urządzeń hydraulicznych osoba, która była w pojeździe została wydobyta z pojazdu i przekazana do zespołu ratownictwa medycznego, który znajdował się już na miejscu
- informuje Ireneusz Łukaszewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlisku.

Drugi poszkodowany, również został przetransportowany do szpitala. Mężczyźni w poważnym stanie nadal przebywają w trzcianeckim szpitalu. Policja pobrała od kierowcy jak i od pasażera krew do badań toksykologicznych.

Kolejny wypadek w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim miał miejsce w Stajkowie. Tutaj kierowca samochodu marki Seat nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu pojazdowi powodując tym zderzenie boczne. Troje dzieci podróżujących Seatem zostało przewiezionych do Szpitala Specjalistycznego w Pile, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszkodowani zostali już wypuszczeni do domu. Zarówno kierowcy Seata jak i Volkswagena został zabrany dowód rejestracyjny.

Do wypadku doszło także niedaleko Gostomi.

– Na drodze wojewódzkiej nr 178 doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów osobowych. Były to samochody marki Ford, Mercedes i BMW. Droga była zablokowana z uwagi na porozrzucane na całej szerokości jezdni duże plastikowe elementy. Jak wstępnie ustalili policjanci 20-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w oba samochody, po czym swoim pojazdem w przydrożne drzewo -
mówi mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Kierowcy byli trzeźwi. W jednym z pojazdów podróżowały dzieci. Żaden z pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcy kolizji odebrano prawo jazdy. Policjanci chcą również wnieść wniosek do sądu o ukaranie młodego kierowcy zakazem prowadzenia pojazdów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group