O emeryturach i 500+

04.03.2018   Autor: Artur Maras
---

Emerytura bez podatku oraz zmiany w 500+ to propozycje Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawione na piątkowej konferencji prasowej. Jej część dotyczyła także problemu zalewania terenów leżących przy rzece Noteć. Pismo w tej sprawie została wysłane do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Odpowiedział, że w grudniu 2017 roku, że widzi taka potrzebę budowy polderów z przepompowniami na terenie trzech powiatów: pilskiego, chodzieskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Jest to duże zadanie, więc również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wskazuje na to, że jeżeli ma powstać taka inwestycja to jest potrzebna współpraca wszystkich szczebli poszczególnych administracji - mówi Agnieszka Mrotek, radna powiatowa.

" target="_blank">

 

 

Spotkanie robocze w tej sprawie zostało zaplanowane na kwiecień. Jeśli dojdzie do porozumienia, budowa tego typu rozwiązań to jednak odległa przyszłość. Wartość instalacji szacuje się w granicach 8-10 mln złotych. Coroczne straty z powodu zalewania kilkudziesięciu tysięcy hektarów na terenie trzech powiatów znacznie przewyższają tę kwotę. Poseł Paszyk mówił także na konferencji o pomyśle ludowców na zwolnienie emerytów z płacenia podatku dochodowego oraz postulatach zmiany w programie 500+ w tym dla rodzica samotnie wychowującego dziecko. Z kolei, obecny na konferencji wicestarosta Stefan Piechocki przekazał, że powiat pilski przeznaczy w tym roku na drogi powiatowe niemal 3 mln złotych. Do końca czerwca remonty zostaną wykonane we wszystkich gminach powiatu.

Przeczytaj więcej o: Noteć, PSL, autobus energetyczny, 500+, emerytur psl,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group