Pięć nowych radiowozów dla pilskiej policji

29.01.2018   Autor: Artur Maras
---

Trzy nowe radiowozy współfinansowane przez gminy w Szydłowie i Białośliwie oraz powiat pilski, a także dwa przez Urząd Miasta, trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Połowę kwoty za te pięć radiowozów dołożyła Komenda Główna Policji.

- Powiem przewrotnie, że to jest właściwie dobra passa dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego, dlatego, że my jesteśmy rozliczani też z tego aby skutecznie docierać na interwencję i żeby to zrobić w jak najszybszym czasie. Jeżeli ten tabor będzie zużyty i zdezelowany to wiadomo, że raz, że nie będzie radiowozów aby na tę interwencje dojechać a dwa, że policjanci czuliby się niekomfortowo w autach, które są wyeksploatowane, niesprawne albo awaryjne - tłumaczy mł. insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.

Dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie trzech radiowozów wartych ponad 140 tys. zł. Ople zostały zakupione przez Komendę Główną Policji oraz gminy Szydłowo i Białośliwie oraz powiat pilski. Trafią one do posterunków w Szydłowie i Białośliwiu oraz pilskiej komendy.

Z kolei w piątek do pilskich policjantów trafiły dwa nowe wozy. Opel Astra o wartości 74 tysięcy zł, oraz Hyundai I20 o wartości 48 tysięcy złotych. Samochody sfinansowały po połowie Gmina Piła i Komenda Główna Policji. Radiowozy służyć będą funkcjonariuszom z Wydziałowi Ruchu Drogowego oraz zespołowi techników kryminalistyki z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group