Nowe autobusy i działki dla inwestorów

21.12.2017   Autor: Redakcja
---

Po wielu godzinach debaty i dyskusji przyjęto budżet Wałcza na rok 2018. Przygotowanie działek dla przyszłych inwestorów i niskoemisyjne autobusy - to tylko niektóre z projektów zaplanowanych przez Urząd Miasta. Swoje poprawki do budżetu o wartości ponad dwóch milionów złotych wprowadzili radni.

Przyszłoroczny budżet Wałcza to przede wszystkim inwestycje z wykorzystaniem funduszy unijnych. Na projekty wałeckiego urzędu miasta udało się pozyskać kilka milionów złotych. Wśród nich jest między innymi przygotowanie działek dla przyszłych inwestorów w Wałczu.

Do wałeckiego budżetu radni zgłosili kilkanaście zmian. Ich decyzją zmniejszono wydatki przewidziane na przyszły rok o ponad dwa miliony złotych. Zabrano środki z administracji publicznej, oświaty oraz gospodarki komunalnej.

Te środki rada chce przeznaczyć na inwestycje. Ponad połowa tej kwoty to inwestycje drogowe w mieście, zaplanowano także montaż ponad dziesięciu lamp i naprawę monitoringu miejskiego.

Następny budżet to także spłata kolejnej raty zaciągniętych wcześniej kredytów. W 2018 roku zostanie spłaconych tylko trzysta tysięcy, dzięki temu miasto będzie mogło zrealizować zaplanowane inwestycje. Miastu do spłaty zostanie jeszcze prawie dwadzieścia milionów złotych zobowiązań, które mają zostać uregulowane w następnych latach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group