Legenda żeńskiej siatkówki w Wałczu

01.08.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Małgorzata Glinka – Mogentale, jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii tej dyscypliny sportu przyjedzie do Wałcza. 3 sierpnia pojawi się na pokazowym meczu siatkówki trenerki vs. trenerzy.

3 sierpnia o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Miejskich nr 1 na Dolnym Mieście w Wałczu odbędzie się pokazowy mecz siatkówki. Naprzeciwko siatki staną trenerki i trenerzy tej dyscypliny sportu. Gościem specjalnym spotkania będzie jedna z najlepszych polskich siatkarek Małgorzata Glinka – Mogentale.

Małgorzata Glinka – Mogentale to dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy w siatkówce. Te trofea zdobyła wraz z żeńską reprezentacją Polski w 2003 roku w Turcji, otrzymując tytuł najlepszej zawodniczki turnieju i w 2005 roku w Chorwacji. W 2003 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej siatkarki na Starym Kontynencie. W kadrze przez 14 lat występów rozegrała 283 spotkania.
Była zawodniczką Augusto Kalisz, włoskiej Vicenzy, Aystelu Novara, francuskiego RC Cannes, hiszpańskiego Gruppo Murcia, tureckiego Vakifbank Stambuł i Chemika Police. Ze wszystkimi tymi zespołami święciła triumfy w rozgrywkach krajowych lub na arenie międzynarodowej.

Mecz pokazowy rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group