Asta Video Fest

Policjanci rozbili grupę przestępczą

28.06.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Policjanci z Piły i z Poznania rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją oraz handlem nielegalnym towarem. Zatrzymano czterech mężczyzn, którym grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat, grzywna oraz przepadek mienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie mieli trudnić się obrotem wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ustalili, że przestępczym procederem zajmuje się kilku mężczyzn, a ma on miejsce na terenie województwa wielkopolskiego oraz województwa zachodniopomorskiego.

W okresie od 22 do 27 czerwca br. podczas szeroko zakrojonych działań na terenie województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego policjanci wraz z celnikami zabezpieczyli łącznie 336 tys. sztuk papierosów, ponad 340 kg. krajanki tytoniowej, 150 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy oraz linię służącą do produkcji spirytusu. Kwota uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 700 tys. złotych – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP Piła.

Podczas realizacji dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gram złotej biżuterii oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie oraz dwie jednostki broni. Teraz biegły oceni, czy na ten typ broni wymagane jest zezwolenie. W związku z prowadzonymi działaniami policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 16 do 36 lat. Zatrzymanym mieszkańcom województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego grozi kara więzienia do 3 lat, wysoka kara grzywny i przepadek nielegalnego towaru.

źródło i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group