PWSZ będzie współpracować z oczyszczalnią

27.06.2017   Autor: Redakcja
---

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile podpisała umowę o współpracy z pilską spółką Gwda. Studenci będą mieć w oczyszczalni ścieków nie tylko praktyki, ale uzyskają bazę badawczą.

Umowa dotyczyła działalności dydaktycznej, badawczej, rozwojowej oraz innowacyjnej, a druga umowa to współpraca w ramach studiów dualnych, które od czterech lat prowadzi Instytut Politechniczny PWSZ w Pile.

- Współpraca nauki z biznesem to wymóg przyszłości
– podkreślił Rektor PWSZ w Pile, prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski, podczas podpisania umów ze spółką GWDA.

Cel to wspólna dydaktyka i przygotowywanie kadr inżynierskich dla potrzeb rynku pracy, czyli studia dualne.

- Dostrzegamy konieczność ścisłego działania nauki z otoczeniem biznesu i liczymy na to, że do współpracy tej uda się zaprosić również inne pilskie spółki, tym bardziej, że mamy już kilka pomysłów na wspólne działania z uczelnią – podkreślił Tomasz Wojciechowski, Prezes Zarządu GWDY.

Do planów tych zaliczyć można m.in. kwestię związaną z odnawialnymi źródłami energii. Wiedza i działania kadry Instytutu Politechnicznego PWSZ w Pile w tym zakresie, połączona z doświadczeniami GWDY, może przynieść realne efekty. Tym bardziej, że obydwie instytucje zamierzają wykorzystać połączony potencjał i aplikować o środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

fot. PWSZ w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group