Łapiński rzecznikiem prezydenta RP, Kubiak posłem

05.05.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Krzysztof Łapiński, dotychczasowy poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu pilskiego zostanie rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. W jego miejsce mandat poselski obejmie Marta Kubiak.

Dotychczasowy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska. Jak zapewnia jest to spowodowane względami rodzinnymi, choć media i posłowie opozycji spekulują że chodzi o konflikt z rzecznikiem klubu Prawa i Sprawiedliwości Beatą Mazurek. Miejsce dotychczasowego rzecznika zajmie poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu pilskiego, Krzysztof Łapiński. Objęcie przez niego funkcji w biurze prasowym prezydenta RP będzie wiązało się z koniecznością złożenia mandatu poselskiego. W takim przypadku zwolnione przez posła miejsce w Sejmie zajmie Marta Kubiak, która miała piaty wynik na liście wyborczej PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Marta Ryszarda Kubiak ur. 21 września 1985 roku w Pile. Z wykształcenia politolog. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej. Była asystentka posła Maksa Kraczkowskiego oraz posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego. Jest radną powiatu pilskiego oraz kierownikiem powiatowym w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ostatnich wyborach do Sejmu RP zdobyła 4816 głosów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group