Nominacje dla nowych komendantów w Pile

20.04.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Zmiany w pilskiej policji. W środę nominację na stanowisko komendanta Szkoły Policji odebrała inspektor Beata Różniak-Krzeszewska. To pierwsza kobieta - komendant w historii placówki. Nowym komendantem Powiatowym Policji w Pile został natomiast młodszy inspektor Sebastian Cichocki z Poznania.

Dotychczasowy komendant szkoły, insp. Roman Sobczak objął w styczniu stanowisko szefa Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Jego następczyni inspektor Beata Różniak-Krzeszewska kierowała komendą powiatową policji w Złotowie, wcześniej była też komendantem powiatowym policji w Pile. To pierwszy komendant w spódnicy w ponad 60-letniej historii placówki.

- Zawsze stawiałam na otwartość. Zawsze stawiałam na współpracę zarówno z agendami rządowymi, samorządowymi, ale przede wszystkim z mieszkańcami. Ta szkoła już od kilku lat otwierała się na tę współpracę, a ja będę tylko kontynuatorem tego wszystkiego - zapewnia insp. Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile.

Nominację nowych komendantów miały uroczysty charakter. Do Piły przyjechał wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji i komendant główny policji. Wszyscy zgodnie podkreślali, że pilska Szkoła Policji cieszy się dużą renomą wśród policjantów pionu kryminalnego.

- Szkoła Policji w Pile to ważna instytucja, która kształtuje postawy, umiejętności, wiedzę przyszłych policjantów i policjantów, którzy są już w służbie, a także osoby cywilne, które tutaj trafiają
- zapewnia Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

A trafiać ma coraz więcej. Komendant główny zapowiedział, że w najbliższym czasie placówkę czeka rozbudowa.

- My tą inwestycję planujemy rozpocząć już w tym roku w fazie projektowej, a w fazie inwestycyjnej w roku przyszłym. Myślę, że końcówka programu modernizacji polskiej policji to będzie nowy dodatkowy akademik i możliwość kształcenia większej ilości słuchaczy w Szkole Policji w Pile
- zapewnia nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Dlatego nie przypadkowo właśnie w tej szkole zorganizowano uroczystość powołania na stanowiska aż ośmiu nowych komendantów powiatowych. Tu też swoją nominację odebrał także młodszy inspektor Sebastian Cichocki. Dotychczasowy naczelnik wydziału ds. Odzyskiwania Mienia wielkopolskiej policji od dziś pełni funkcję komendanta powiatowego policji w Pile. Czy uda mu się zakończyć trwającą od lat batalię o nową komendę?

- Bez wątpienia ta jednostka w Pile, która teraz jest wygląda słabo i wymaga modernizacji. Jednostka ma też służyć ludziom. Jeżeli mają komfort pracy to też się im lepiej pracuje i tym lepiej mogą wypełniać zadania społeczne - twierdzi mł. insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile

Rozwiązania są dwa. Jedno to termomodernizacja budynku i jego rewitalizacja w środku. Drugi to wybudowanie od podstaw nowej placówki na działce tuż za obecną komendą. Działka jest własnością policji, ale to za mało. Jak dotąd nie ma budżetu na budowę nowej jednostki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group