Podziękowano za akcję krwiodawstwa

21.02.2017   Autor: Artur Maras
---

Ponad pół tysiąca osób, które oddały 229 litrów krwi. Tak można podsumować akcję „Podaruj serce - oddaj krew”. Ilość ta umożliwiła pobicie nieoficjalnego rekordu Polski w oddanej krwi sprzed dwóch lat.

W poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się oficjalne podsumowanie akcji.

- Byliśmy bardzo mile zaskoczeni i bardzo się cieszyliśmy z tego, że jest tak ogromny oddźwięk tej akcji. Pobrana krew dociera do Regionalnego Centrum, tam z tej krwi są wykonywane preparaty, czyli koncentrat krwinek czerwonych, osocze, czy płytki krwi są później dystrybuowane do szpitali według zapotrzebowania szpitalnego - tłumaczy Roman Klupieć, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Akcja „Podaruj serce - oddaj krew” była przeprowadzona w Walentynki i przerosła oczekiwania organizatorów. Ten drogocenny czerwony lek oddały 524 osoby, dzięki czemu pobrano 229 litrów krwi. Taka ilość wystarczyła aby pobić rekord Polski w ilości oddanej krwi. Poprzedni nieoficjalny rekord padł dwa lata temu. W trakcie Zlotu Krwiodawców na Stadionie Narodowym w Warszawie pobrano łącznie 178 litrów krwi. W Pile więc zebrano jej o 51 litrów więcej. Krew można było oddawać w Szpitalu Specjalistycznym, w Regionalnym Centrum Kultury i w Młodzieżowym Domu Kultury.

W poniedziałek odbyło się uroczyste podsumowanie akcji, na którym wręczono symboliczne podziękowania organizatorom, czyli studenckiemu kołu naukowemu Eskulap z PWSZ, pilskiemu oddziałowi PCK oraz innym instytucjom, które wsparły akcję.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group