Sportowe podsumowanie roku

28.01.2017   Autor: Redakcja
---

Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze z powiatu pilskiego zostali uhonorowani przez starostę Eligiusza Komarowskiego nagrodami finansowymi i rzeczowymi za swoje osiągnięcia i pracę na rzecz rozwoju powiatu. Uroczysta gala odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury.

- Podsumowanie roku sportowego to doskonała okazja na wręczenie, jako jeden z nielicznych powiatów, nagrody pieniężne sportowcom, działaczom i trenerom. Wszyscy wspólnie pracują na finalny sukces. Uważaliśmy, że zrobienie tej uroczystości w formie mini gali spowoduje, że młodzi sportowcy poczują się wyróżnieni – podkreśla Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Już po raz szósty najbardziej utytułowanym klubem we współzawodnictwie młodzieżowym za ubiegły rok okazała się pilska Gwardia. Tuż za jej plecami znalazł się inny lekkoatletyczny klub Gwda. 2016 rok był najlepszym w przeszło dwudziestoletnich dziejach klubu dla judoków z UKS „3” Piła. Indywidualnie największe sukcesy w gronie zawodników z powiatu pilskiego odniosła sprinterka Gwardii, Klaudia Adamek. W ubiegłym roku zdobywała ona medale na arenach zagranicznych i krajowych. W Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Tbilisi zajęła 2 i 3 miejsce. Na najwyższym stopniu podium stawała między innymi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Halowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych.

fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group