Jechał pijany i z narkotykami

14.01.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Nawet trzy lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Trzcianka. Podczas kontroli drogowej na ulicy Żeromskiego w Trzciance, policjanci ujawnili 25 gramów amfetaminy. Kierowca samochodu okazał się także nietrzeźwy.

- 8 stycznia br. około godziny 02.15 policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault, jadące ulicą Żeromskiego. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie legitymowania byli oni bardzo zdenerwowani, czym wzbudzili podejrzenie policjantów. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust, w związku z czym został on poddany badaniu na zawartość alkoholu. Policjanci potwierdzili swoje wcześniejsze przypuszczenia co do stanu trzeźwości 33 – latka. Jego badanie wykazało 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. - przedstawia mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP Czarnków

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jak się okazało, zatrzymani już wcześniej mieli kontakt z prawem. 33-letni kierowca usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Nie przyznał się jednak do jazdy na tzw. "podwójnym gazie". Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

38-letni pasażer, usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Za kratami może spędzić nawet 3 lata.

fot. KPP Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group