Apel o parlamentarne pojednanie

22.12.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Dziś na Placu Konstytucji 3-go Maja odbyła się konferencja prasowa posła na Sejm RP Błażeja Pardy (Kukiz 15). Poseł zaapelował do stron sporu parlamentarnego o pojednanie.

Zdaniem Błażeja Pardy trwający obecnie spór rozrósł się do granic absurdu. Partie polityczne na każdym kroku dążą do konfrontacji dzieląc i podburzając obywateli. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia powinny być przede wszystkim czasem refleksji i ostudzenia emocji, a nie kolejną okazją do wyprowadzania obywateli na ulice.

Poseł zaapelował o odłożenie sporów na bok i stwierdził, iż przekonywane Polaków o tym, że muszą obrać którąś ze stron konfliktu przestaje się sprawdzać. Polska nie potrzebuje demonstracji siły, a konstruktywnej debaty, do której jedyną drogą jest spokój.

Przypomnijmy, 16 grudnia doszło w Sejmie do zablokowania przez posłów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego mównicy sejmowej w proteście wobec wykluczenia przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, posła Michała Szczerby (Platforma Obywatelska). W następstwie tych wydarzeń Marszałek Sejmu przeniósł obrady do Sali Kolumnowej Sejmu i tam w głosowaniu blokowym zostały uchwalone ustawa budżetowa i tzw. ustawa dezubekizacyjna. Opozycja twierdzi, że ustawy te zostały uchwalone niezgodnie z prawem. Wskutek wydarzeń z Sejmu na ulicach Warszawy i innych polskich miast doszło do licznych protestów, które trwały przez cały weekend.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group