Znamy wyniki wyborów na osiedlu Górnym

09.10.2016   Autor: AK
---

W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające na osiedlu Górnym. O miejsce w Radzie Miasta Piły ubiegali się przedstawiciele trzech komitetów wyborczych.

Wybory uzupełniające do Rady Miasta w Pile wygrała Wioletta Stalęga. Zdobyła 135 głosów. Mateusz Rauhut 77 głosów, a Leszek Łado 43 głosy.

Frekwencja w dwóch komisjach wyborczych wyniosła zaledwie 8,9 procent.


Przypomnijmy:
Wybory uzupełniające do Rady Miasta zostały rozpisane po tym jak radny Romuald W. zrzekł się pełnienia mandatu. Za powód rezygnacji w piśmie do przewodniczącego Rady podał przyczyny zdrowotne. Ówczesny radny zrezygnował z zasiadania w Radzie Miasta po tym jak Prokuratura Rejonowa w Pile postawiła mu aż 19 zarzutów.

W toczącym się wobec niego postępowaniu śledczy zarzucili radnemu, że w porozumieniu z innymi osobami użył podstępu. Ten miał polegać na fałszowaniu oświadczeń oraz wniosków o wpisanie na listę wyborców. Dzięki temu Romuald W. zdobył nawet kilkanaście głosów więcej w poprzednich wyborach na Górnym. Tak niewielka różnica wystarczyła by pokonać kontrkandydata. Teraz za popełnione przestępstwo radnemu grożą nawet 3 lata więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group