Gigantyczny słonecznik rośnie pod Trzcianką

09.09.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Słonecznik gigant wyrósł na jednej z działek w Radosiewie pod Trzcianką. Roślina ma już ponad 5 metrów i nadal rośnie. Właściciele pielęgnują rekordowy okaz i codziennie doliczają kolejne centymetry.

Jest to jak na razie najwyższy słonecznik w Polsce.

- Mierzyliśmy go tyczką, Józiu nawet wchodził na dach, przywiązał go w trzech miejscach, bo by się złamał i tak tą tyczką mierzyliśmy i cały czas rośnie, także na pewno do sześciu metrów dojdzie - chwali się Wanda Węgrzyn.

- Był przywiązany bo były wichury, bardzo silne wichury i by go nie wywróciły to w trzech miejscach został przywiązany, także on sobie spokojnie rośnie i koniec - dodaje Józef Puchała z Trzcianki.

Skończyć rosnąć jednak nie chce, a mierzy już 5m. i 45 cm. To daje mu przewagę nad dotychczasowym rekordzistą, czyli słonecznikiem z Dąbrowy Górniczej o niemal pół metra. Dwoje emerytów, którzy na co dzień opiekują się gigantycznym okazem zapewnia, że roślina nie była wspomagana nawozami sztucznymi. Najwyższy słonecznik na świecie jak dotychczas wyrósł w Niemczech i mierzył ponad 9 metrów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group