Nowa droga na Płotki już otwarta

14.08.2016   Autor: Artur Maras
---

Zakończyły się prace remontowe na drodze na Płotki. Wreszcie będzie można spokojnie i bezpiecznie dojechać do najbardziej popularnego ośrodka wypoczynkowego w Pile. Remont drogi kosztował ponad 831 tysięcy złotych.

- Droga powiatowa przy współudziale i wydatnym, bo rzędu około 33% udziale gminy Piła - doskonały przykład współpracy, jak można wspólnie budować, jak można wspólnie czynić dobro przede wszystkim dla mieszkańców Piły, którzy tutaj genialnie korzystają z tego odcinka, szczególnie w okresie letnim jak również dla mieszkańców powiatu, wszystkich gości odwiedzających nasz teren – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat na remont tego 4-kilometrowego odcinka wyłożył ponad 554 tysiące złotych, a miasto ze swojej kasy dołożyło 277 tysięcy złotych. To jednak nie koniec prac na tym odcinku. Planowane jest bowiem przebudowanie skrzyżowania tej drogi z obwodnicą Piły. Powstanie prawoskręt, by ułatwić kierowcom wyjazd na obwodnicę. Na to zadanie w kasie powiatowej zabezpieczono niemal 300 tysięcy złotych. Natomiast miasto, w przyszłym roku wyremontuje ścieżkę rowerową i ciąg pieszy. Po modernizacji będzie ona także oświetlona.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group