Asta Video Fest

Gmina musi zmienić herb

13.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Herb gminy Złotów do poprawki. Po 17 latach posługiwania się herbem, samorządowcy muszą zmienić kształt, kolor i rozmieszczenie elementów. Wszystko przez rozporządzenie wprowadzone przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które wymaga aby gminne herby były zgodne z zasadami heraldyki.

- Herby były przygotowywane według wcześniej funkcjonujących przepisów prawa, ale jak się okazało specjaliści od spraw heraldyki stwierdzili, że niektóre herby nie odpowiadają w pełni tym zasadom. Chodzi o kształt, o kolory, o umieszczenie pewnych symboli. Podjęli działania mające na celu uporządkowanie tego stanu. Obecnie również zaingerował w to wojewoda, który w czerwcu przysłał do gmin prośbę o przeanalizowanie istniejących herbów i podjęcie działań mających na celu dostosowanie ich do obowiązujących przepisów prawa. W gminie Złotów również podejmiemy takie działania – mówi Piotr Lach, wójt gminy Złotów.

Do poprawy w złotowskim herbie będzie między innymi tarcza herbowa. Chodzi o dolną część, która obecnie jest zaostrzona. Herb nie może być także podzielony na pola, a barwa złota musi zniknąć z barwy białej. Z racji tego, że istniejący od 17 lat herb przyjął się wśród mieszkańców, wójt gminy Złotów, Piotr Lach nie zamierza wprowadzać znacznych zmian w jego wyglądzie. Gmina czeka na wskazówki dotyczące niezbędnych zmian. Za konsultacje u specjalisty w dziedzinie heraldyki trzeba będzie zapłacić około 4,5 tysiąca złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group