Natura ich inspiracją - wernisaż JELO

17.06.2016   Autor: Redakcja
---

9 czerwca 2016 r. o godz.18:00, w Galerii „LABIRYNT” w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej odbył się wernisaż 11-tej dorocznej wystawy dorobku artystycznego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile zatytułowany: „Szukając prawdy w naturze, oddajemy w niej cząstkę siebie dla innych".

Wystawa z wernisażem dotowana była z funduszy Prezydenta Miasta Piły i dzięki temu oprawa tego przedsięwzięcia przygotowana została profesjonalnie. Wzięło w niej udział 15 członków Stowarzyszenia, a byli to:

1. Regina Ankiewicz (malarstwo olejne i akwarela)
2. Bożena Bura (rysunek barwiony– cienkopis, tusze kolorowe i akwarela)
3. Hanna Cudnowska –Tomczyk (malarstwo - technika własna)
4. Wanda Dylla (malarstwo minimalistyczne)
5. Urszula Fischer (rysunek lawowany, akwarela)
6. Ks. Mariusz Gubow (haft)
7. Iwona Ignaszak (batik)
8. Ewa Jabłońska (pastel)
9. Renata Kopić Sądel (malarstwo olejne i wycinanka)
10. Irena Lenart (pastel sucha)
11. Sławomira Lewińska ( rysunek i rzeźba)
12. Janina Łastowska Semrau (pastel sucha)
13. Jacek Matusiak (malarstwo olejne i pastel sucha)
14. Bogusława Różańska (malarstwo olejne)
15. Lidia Wszołek (malarstwo akrylowe)

Otwarcie wystawy zostało poprowadzone przez panią Ewę Nowakowską z Działu Animacji Kulturalno-Rekreacyjnej PSM L-W w Pile i Prezes SNT „JELO” Bogusławę Różanską. Część artystyczną wykonali uczniowie ZS nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile przygotowani przez panią Dorotę Fąs. Uczniowie ci, jak Bartek Szpot, który grał na skrzypcach oraz Zuzanna Tymper, Michalina Zawilska
i Klaudia Krawiec – śpiew, są również uczniami Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, zatem wszystkim zaproszonym gościom i miłośnikom twórczości JELO dostarczyli dodatkowych artystycznych wrażeń.

Wystawa zaś, jak sami twórcy mówią o niej, jest jedenastą doroczną wystawą Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych Jelo w Pile, a oni wciąż zafascynowani są naturą. Natura ich w dalszym ciągu ciekawi, inspiruje, stawia wymagania i kształtuje ich osobowość. Twórcy przekazują jej czar i odkrywaną prawdę poprzez siebie samych, innym. Często zadziwiając otoczenie różnorodnymi rozwiązaniami w swoich wytworach i to nie tylko malarskich. Twórczość JELO jest zarówno przyczyną wspomnień jak i wzruszeń tych, którzy się z nimi utożsamiają. Serdecznie, więc zapraszają, do odkrywania z nimi świata przyrody i jego tajemnic. W tym roku przygotowane zostały wkładki z poezją pań: Barbary Mikołajczak, Hanny Cudnowskiej-Tomczyk i Hanny Łastowskiej-Semrau. Wystawa będzie trwać do końca czerwca.

autor: Klaudia Dziergas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group