Elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych

31.05.2016   Autor: Redakcja
---

Zapisy do szkoły ponadgimnazjalnej przez internet. W tym roku ten system wprowadził powiat wałecki. Dzięki temu uczniowie gimnazjów będą mogli w uproszczony wybrać swoją nową szkołę.

- Podjęliśmy ten krok, aby ujednolicić nabór uczniów do szkół i żeby był to bardzo taki ułatwiony nabór, bo uczeń wtedy może za pośrednictwem łącza elektronicznego zarejestrować się w danej szkole, wybiera szkołę tę, która jest na pierwszym planie i oczywiście w zastępstwie drugą szkołę. To też nam umożliwi właściwe zdiagnozowanie jaka jest potrzeba naszych absolwentów jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne - tłumaczy Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Dzięki wprowadzeniu tego systemu zostanie znacznie uproszczony system rekrutacji. Na składanie wniosków kandydaci mają czas do 8 czerwca. W każdej klasie szkół ponadgimnazjalnych jest 30 miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem jest technik informatyk w zespole szkół numer cztery. Do tej klasy zapisało się już 26 kandydatów. O dwóch mniej chętnych jest w psychologiczno praktycznej w drugim liceum ogólnokształcącym. Więcej informacji na temat tegorocznego naboru na stronach internetowych szkół.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group