Wicepremier Gowin promował studia dualne

22.04.2016   Autor: Artur Maras
---

Wicepremier Jarosław Gowin w Pile chce promować studia dualne w Polsce, czyli takie, które łączą praktykę z teorią. Spotkanie przedstawicieli nauki i biznesu z Wielkopolski odbyło się wczoraj w Państwowej Wyższej Szkole zawodowej w Pile.

- Przykład nie tylko pilskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ale także innych uczelni zwłaszcza wielkopolskich PWSZ w Kaliszu, Lesznie pokazuje, że tutaj w Wielkopolsce to zrozumienie konieczności kształcenia na potrzeby rynku pracy kształcenia obliczonego na konkretne subregionalne zapotrzebowanie, że to zrozumienie w Wielkopolsce jest bardzo głębokie - przekonuje Jarosław Gowin, wicepremier i minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

I taki system kształcenia oparty na studiach dualnych chce promować wicepremier i minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w całym kraju. Uczelnie w Wielkopolsce przodują w wykorzystaniu tego systemu w kształceniu studentów. Kierunki podczas których część zajęć spędza się na wykładach, a część w przedsiębiorstwach na praktykach, daje studentom zarówno wykształcenie jak i potrzebne na rynku pracy doświadczenie. Dualny system edukacji wprowadzono w pilskiej PWSZ już kilka lat temu. Wdrożono go na czterech kierunkach w instytucie politechnicznym. Seminarium z udziałem Jarosława Gowina zakończyło się zwiedzaniem zakładu Philipsa, w którym studenci PWSZ mają praktyki zawodowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group