Asta Video Fest

Jarosław Gowin "W szerszym kontekście"

21.04.2016   Autor: Redakcja
---

Jarosław Gowin, wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest gościem programu „W szerszym kontekście”. Na rozmowę zaprasza Piotr Grześ.

Gość programu dementuje plotki o ewentualnej rekonstrukcji rządu Beaty Szydło i pojawiające się informacje jakoby za zbytnią samodzielność on pierwszy miałby stać się ofiarą tej rekonstrukcji.

- Rząd pracuje bardzo ciężko, zdarzają się nam pomyłki i potknięcia, ale to są zjawiska normalne. Chcemy zrealizować w pełni program z jakim szliśmy do wyborów. Już sam program 500+ jest tego wymiernym przykładem. Inwestujemy w przyszłość polskich rodzin po to, by nie dopuścić do upadku systemu emerytalnego i opieki społecznej. W Polsce powinno się rodzić więcej dzieci i ten program jest zachętą do powiększania się rodzin. Jako społeczeństwo starzejemy się gwałtownie i należy położyć temu tamę, także ten program powinien przełożyć się na wzrost zamożności obywateli - mówi w programie Jarosław Gowin, wicepremier.

Wicepremier sporo czasu poświęcił też roli nauki w tworzeniu gospodarki innowacyjnej. - Mamy mnóstwo młodych zdolnych ludzi i nie możemy sobie pozwolić na ich wyjazd z kraju. Musimy ich tutaj zatrzymać i dążyć do powrotu tych, którzy kraj opuścili - dodaje gość programu.

W programie także o demonstracjach KOD –u, szykowanym na 7 maja przez opozycję tzw. Błękitnym Marszu, polach konfliktu z opozycją oraz o wizerunku Polski w Europie.

Więcej w programie „W szerszym kontekście” , dzisiaj o godz. 19.30 w TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group